Wpis z mikrobloga

Mod dC4 jest szalenie niezdecydowany/a. Raz rozpatruje moje zgłoszenie z nieprawidłowymi tagami jako prawidłowe, drugi raz już nie, wklejając formułkę:

Jak definiujemy ten powód zgłoszenia? Brak polityka, islam, nsfw i innych tagów których brak utrudnia korzystanie z serwisu dużej liczbie osób (wycinam #, żeby nie wołać niepotrzebnie).

A dotyczą dokładnie tego samego zjawiska.

(°°

#cotamoderacjatojanie
  • 20
  • Odpowiedz
nsfw

Zawiera treści NSFW

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

nsfw

Zawiera treści NSFW

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

nsfw

Zawiera treści NSFW

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@damiinho: To po co podawać taki powód przy odrzucaniu zgłoszenia? Poza tym, tu nie chodzi o tagi jako takie, a robienie innym na złość przy wykorzystaniu złych tagów. Rozumiem zatem, że jak będę pod tagiem "tyleczki" wrzucać psie czy krowie zady to będzie wszystko w porządku?
  • Odpowiedz
nsfw

Zawiera treści NSFW

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

nsfw

Zawiera treści NSFW

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@damiinho: Przecież to dotyczy tylko nsfw. Nie ma tutaj ani słowa o tym, że powód zgłoszenia "nieprawidłowe tagi" dotyczy tylko tego, konkretnego przypadku. Dla mnie nieprawidłowe tagi to złośliwe przypisywanie tagów tam, gdzie ich być nie powinno, aby uprzykrzyć użytkowanie serwisu innym. Czym zresztą zgłaszany przeze mnie się chwalił.

A tak zawołam, @maciejkiner, skoro podobno nieprawidłowe tagi dotyczą tylko nsfw, to po nazywać ten powód zgłoszenia "nieprawidłowymi tagami" a nie
  • Odpowiedz
@gaska: bo jest to jeden powod dla znalezisk i wpisow obejmujacy w sumie 3 tagi - islam, nsfw i polityka. Kazde inne zgloszenia zmiany tagow odrzucamy, bo mod nie jest od merytorycznej oceny tresci - za jej kategoryzacje odpowiada autor (i on jako jedyny moze sie zglosic z checia zmiany tagow na inne niz te 3 wymienione).
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@maciejkiner: Może się czepiam, ale chyba nigdzie o tym nie piszecie? Dla mnie ten powód jest niejasny, bo pytacie przecież które z tagow są prawidłowe, co nadal sugeruje, że nie dotyczy to tylko polityki, nsfw i islamu. Plus, nie podoba mi się to, że można do tagow przypisywać cokolwiek i używac ich złośliwe, żeby, tak jak w przypadku tych zliczajacych wyniki, wprowadzic automat w błąd i irytowac innych. Troche wypacza to
  • Odpowiedz
@gaska: z tagami na mikro jest ten sam problem co w znaleziskach, jesli chodzi o moderacje. Dla tych 3 mozemy stworzyc zasady co do nich nalezy, ale moderator nie ma (i nie musi miec) wiedzy z kazdej dziedziny i nie zawsze bedzie w stanie okreslic czy proponowane tagi na pewno sa lepsze. A akceptowanie wtedy, kiedy sie zna, byloby faworyzowaniem tych obszarow w ktorych czuje sie mocny.
  • Odpowiedz
@maciejkiner: Nie o to mi chodzi w sumie, a do wspomnianego przypadku wcale nie trzeba specjalistycznej wiedzy, żeby stwierdzić, że mamy do czynienia z głupotą i czystą złośliwością. I takie rzeczy mam na myśli, nie rozstrzyganie czy wpis o witaminie c bardziej pasuje do tagu nauka czy medycyna. Bo póki co wychodzi, że mamy wolną amerykankę i róbta co chceta.
  • Odpowiedz
nsfw

Zawiera treści NSFW

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@maciejkiner: Ok, w takim razie rozumiem, że moje zgłoszenie tego wpisu zostanie rozpatrzone jako prawidłowe i będzie miało to miejsce przy kolejnych takich przypadkach? Bo raz na jakiś czas trafia się jakiś dowcipniś, a potem bot ma problem ze zliczaniem wyników. Ja wiem, że nie jest to duży problem, ale z drugiej strony to jak głaskanie po główce łobuza, który sypie piaskiem w oczy dzieciom grzecznie bawiącym się w piaskownicy :P
  • Odpowiedz
@gaska: jak dla mnie we wskazanym wpisie nie ma podstaw do interwencji moda. Jest odwołanie się do innych akcji i zapoczątkowanie własnej (choć specyficznej, ale od tego są czarne listy). Podejmując działania w takim przypadku musielibyśmy działać też, gdy ktoś napisze "ile muszę przejechać kilometrów w #rowerowyrownik żeny zdobyć odznaczenie".

bot ma problem ze zliczaniem wyników


zawsze można go trochę usprawnić

wrzucać szablonowe teksty z Pomocnika małego moderatora jak dC4.


w
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@maciejkiner: Moim zdaniem jest. Przecież zlosliwie otagowal to, żeby popsuć bota zliczajacego wyniki. Jego inicjatywa mnie nie obchodzi, bo w tym nie ma nic nieprawidłowego, każdy może liczyć przecież co chce. A dla odmiany wpis z pytaniem o co chodzi w równiku nie powoduje błędnego zliczania, więc jak dla mnie to nie to samo. Trochę słabe jest mowienie usprawnijcie sobie zamiast interwencję względem tego, kto złośliwie psuje :<
  • Odpowiedz
@gaska:

Przecież zlosliwie otagowal to, żeby popsuć bota zliczajacego wyniki


a skąd przeciętny internauta ma wiedzieć, że:

a) jest w ogóle jakiś bot

b) bot nie poradzi sobie z wpisem, gdzie jest użytych więcej niż jeden tag, które ten bot kontroluje (bo z tego widzę, to jeden bot odpowiada za kilka akcji, więc eliminacja takich rzeczy to raczej rola jego twórcy a nie domyślanie się przez użytkowników, a zabezpieczenie na to
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@maciejkiner: Maciej, przecież on tu wyraźnie napisał po co to zrobił... Jak dla mnie to przejaw trollowania, dość oczywisty zresztą. Jak Wy tego nie widzicie, to dalsza dyskusja nie ma sensu.
  • Odpowiedz