Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#spotify #banki #ing #netflix #hbogo
Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego warto założyć wirtualna kartę dla Spotify HBO GO itp? Mam konto w ING i mam taką możliwość, jednak nie wiem w czym taka karta będzie lepsza od zwykłej karty. Jednocześnie często tutaj czytam aby właśnie tak zrobić.
  • 11
  • Odpowiedz
@PyraPrzeznaczenia: i nie wiem jak wtedy ułatwisz sobie życie kiedy zwykłą kartą np robisz te zakupy w internecie, bo nie zawsze da się blikiem. Poza tym nie kumam i co, co miesiąc zmieniać, żeby opłaciło netflixa?
  • Odpowiedz
@DorodnyTucznik: no i jak wirtualną masz tylko pod abonamenty i transakcje internetowe to łatwo widzisz w historii na co leci hajs, a jak masz jedną i robisz dużo w tygodniu transakcji kartą jak przeciętny człowiek to nie zauważysz ile na co ci się pobiera.
  • Odpowiedz
@rerwen Jak zwykłą kartą robię zakupy w internecie to odpowiednio zwiększam limit.
Dla mnie nierealne jest na lata zapomnieć, że coś wykupiłam i nie zauważyć, że mnie za coś kasują.
  • Odpowiedz
@rerwen o kurde to sporo
ja sram w gacie jak rano widzę powiadomienie z banku o transakcji kartą na 3 złote w nocy :p

ustaw sobie powiadomienia, zwykle smsowe są płatne, ale można za darmo mieć w apkach bankowych, w niektórych bankach też można na maila
  • Odpowiedz
ustaw sobie powiadomienia, zwykle smsowe są płatne, ale można za darmo mieć w apkach bankowych, w niektórych bankach też można na maila

@PyraPrzeznaczenia: dla mnie to bezsensu, bo ja strasznie #!$%@? pieniądze i to jest chaotyczne, ja nie wiem czy zeszłym tygodniu wydałem 1000 zł czy 2000 zł xd Poza tym z jednej strony jestem leniwy i nie chce mi się sprawdzać, a z drugiej non stop płacę kartą to miałbym
  • Odpowiedz
@rerwen Nie pamiętam czy jest taka opcja, to chyba zależy od banku, ale można sprawdzić czy jest opcja na powiadomienia tylko o transakcji kartą w internecie.
Ale to pewnie trochę przesada, no ale ja lubię mieć wszystko z banku jak na dłoni i dmuchać na zimne.
  • Odpowiedz
@DorodnyTucznik Jezelibta wirtualna karta jest przedpłaconą kartą to przede wszystkim bezpieczeństwo, nawet jak gdzieś wypłyną dane twojej karty, czy ktoś przejmie ci konto np. netflixa to nie wyczyści ci konta ani nie opłaci jakiejś droższej usługi.
  • Odpowiedz