Wpis z mikrobloga

jednym słowem nie warto być bogatym a szczególnie najbogatszym na papierze.

message is clear -> spieprzać do rajów podatkowych a w Polsce wykazywać dochody na niskim poziomie, jeszcze brać pakiety socjalne za bycie najuboższym i korzystać z prowspólnotowego działania ;)
@Vealheim:

Argument, że obniżenie podatków pobudzi gospodarkę i wtedy wszystkim będzie żyło się lepiej, nawet gdyby był prawdziwy - do czego nie jestem przekonana - też nie jest prowspólnotowy. Obiecuje poprawę bytu jednostkom, nie buduje jednak więzi i poczucia współodpowiedzialności.
@Vealheim: Tak jak z wieloma rzeczami w lewactwie się nie zgadzam tak to akurat jest prawda. To jest to działanie prowspólnotowe. W tym cytacie nie ma nic nielogicznego. Jeśli obywatele, jak np w Szwecji głosują na partie utrzymujące wysokie podatki, to znaczy że tego chcą, logiczne prawda? A jeżeli chcą to znaczy że albo są bardzo głupi albo widzą w tym sens. A ponieważ szwedzka gospodarka jest jedną z najbardziej innowacyjnych
@marcin-: W jaki sposób przemoc może być prowspólnotowa? Odwoływanie się do zdania większości nie ma tu nic do rzeczy, bo większość moze równie dobrze uznać za prowspólnotowe mordowanie ułomnych umysłowo dzieci, czy eliminację jakiś niepożądanych grup. Jedyną dobrą dla społeczeństwa wymianą jest wymiana dobrowolna, nieprzymuszona żadną przemocą ze strony państwa. Szwecja jest zamożniejsza niż Polska nie dzięki swoim podatkom, a pomimo ich obecności co jest istotną różnicą.
@Aleksander_Newski: Nigdzie nie napisałem że Szwecja jest zamożna dzięki swoim podatkom. Typowe kreatywne czytanie, tak żeby wyczytać to co się już i tak dobrze wie. Napisałem, że wysokie podatki są powiązane z silnym poczuciem wspólnoty. A wspólnota zawsze oznacza pewną przemoc. Możesz w związku z tym nie lubić wspólnotowości, ale ten cytat dalej pozostaje logiczny i prawdziwy i kilka obrazków z internetu oraz komentarz że pani jest brzydka tego nie zmienią.
@marcin-: Bardzo ładnie, że wypominasz mi brak umiejętności czytania, czy tez kreatywne czytanie, a sam coś mówisz o jej urodzie, czy też braku, o czym nic nie wspominałem. Pani z obrazka nie jest zbytnio urodziwa, ale dla jej słów nie ma to większego znaczenia. Ayn Rand także nie była modelką, ale mimo to orała lewackie urojenia w sposób pierwszorzędny.

A przechodząc do meritum to podatki nie mają nic do poczucia
jedyny sens w płaceniu wysokich podatków to poczucie wspólnego interesu z innymi obywatelami i poczucie bycia częścią wspólnoty, na którą daje się pieniądze


@marcin-: w takim razie to nie wysokie podatki są prowspólnotowe, tylko ludzie odczuwający wspólnotowość z innymi obywatelami są skłonni płacić większe podatki.