Wpis z mikrobloga

Mireczki, da się ogarnąć temat ogrodzenia akustycznego bez wydania góry pieniędzy?
Na razie znalazłem w cenie 1k / metr bieżący, wysokość 2m. Rozumiem, że jakość musi kosztować, ale może są jakieś tańsze rozwiązania?
Sąsiad ustawił mi pompę powietrzną centralnie w okna tarasowe. Rano i wieczorem mam przyjemność słuchać huku jak z betoniarki.
#budujzwykopem dla zasięgu. #budownictwo #ogrodzenia
  • 13
@gajowy_marucha:
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska w sprawie dopuszczalnych poziomów hałasu4 w zabudowie jednorodzinnej nie wolno przekraczać progu 50 dB(A) hałasu w ciągu dnia i 40 dB(A) nocą, mierzonego na granicy posesji

zmierz i jak jest za dużo to możesz podjąć akcje prawne
@gajowy_marucha: Im bliżej źródła ustawisz ekran tym efektywniej bedzie działał z twojej perspektywy.
Poza tym mozesz poprosic sasiada o ustawienie trybu cichego w godzinach ktore ciebie interesują, albo nawet ustawienie harmonogramu aby nie wlaczało się wtedy
@gajowy_marucha: Biedawersja ekranu to ramiak z drewna, w ten ramiak wełna skalna. Można to zrobić tak, aby wyglądało jak pergola do pnączy czy część płotu. Nie wytłumi tak, jak fabryczny ekran, ale z pewnością będzie nieporównywalnie ciszej. Oczywiście co najmniej trzeba zadaszyć i separować wilgoć, np. folią budowlaną.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gajowy_marucha: super nie pomogę, bo z akustyka to nie jest kwestia tylko bariery po drodze ale też ukształtowania ścian etc między wami, ja u siebie żeby trochę zniwelować hałas od drogi w planie mam żywopłot, a przy bramie przesuwnej gabiony