Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Zwolniłem się z pracy i chcę posiedzieć w domu kilka miesięcy. Proszę o rady i Wasze doświadczenia jaką opcje ubezpieczenia zdrowotnego wybrać?
A. Rejestracja jaki bezrobotny. Czy jak zarejestruje się w urzędzie pracy bez zasiłku to bardzo szybko będą mi przedstawiać oferty pracy?
B. Dobrowolne ubezpiecznie. Czy ktoś korzysta? Czy oprócz umowy z NFZ składacie też deklaracje w ZUSie ? Jak bardzo jest to czasochłonne ?
#urzadpracy #bezrobocie #ubezpieczeniezdrowotne #neet

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61abf058596226000a57e9cc
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 13
Odp. A wcale, bądź za kilka miesiecy. Byłem zarejestrowany od sierpnia do końca lutego i tylko 2x przesłali info ze jest covid i mam sobie poogladac oferty ba stronie.
Ad. 3 trochę nie rozumiem pytań. Rejestrując się do PUP jesteś objęty ubezpieczeniami społecznymi.
@AnonimoweMirkoWyznania: odp A: zależy od urzędu, zawsze możesz się wyrejestrować z urzędu na własną prośbę i później znowu zarejestrować
odp: B. Takie ubezpieczenie to koszt chyba z 500 zł na miesiąc, więc nieopłacalne. To już lepiej iść na jeden dzień do pracy na jakąś inwentaryzację czy rozkładanie towaru. Nawet jeden dzień umowy zlecenie daje 1 miesiąc ubezpieczenia.
@AnonimoweMirkoWyznania: W urzędzie pracy mogą być złośliwi, na początku mogą ciebie nie przymuszać ale oni mają zapisy żeby się pozbyć bezrobotnego do roku.
Nie wiesz co robią wszyscy? Dziwę się że nikt tobie tego nie powiedział. UMOWA ZLECENIE NA 100zł ZE SKŁADKĄ ZDROWOTNA. Idziesz do kogoś z rodziny, znajomych co mają działalność i prosisz żeby ciebie zatrudnili na umowę zlecenie na mała kwotę i odprowadzili ci ubezpieczenie zdrowotne. To wyjdzie jakieś
Denat: @DerMitteleuropaer: To bierzesz urlop, za który nie uwierzysz, ale Ci jeszcze płacą jeśli robisz normalnie na Uop, a nie UZ bo na UZ nie masz urlopu, w ogóle na zleceniówce wg prawa NIE jesteś pracownikiem, a zleceniobiorcą i jest to zasadnicza różnica. No ale jak lubisz smarować sobie dupsko wazeliną i wystawiać je dla pracodawcy, że później Cie dyma aż huczy to tylko współczuć ( ͡° ͜ʖ