Wpis z mikrobloga

Hejka Mirasy z tagu #gielda #nasdaq #dax

Jak tam oceniacie szans na powrót w górę w poniedziałek?

Jak zachowają sie giełdy w pn (USA)

  • Dalsza zwala - giniemy 41.3% (33)
  • Chuj wie trochę urośnie trochę spadnie 32.5% (26)
  • Pójdzie w górę, co spaść miało spadło 26.3% (21)

Oddanych głosów: 80

  • 14
I koledzy jakieś argumenty :) .. moim zdaniem dobrym prognostykiem jest to co sie so końca niedzieli zadzieje na BTC /ETH - jak pójdzie kolejna zwala go giniemy, jak odbije do choćby min z pt to jest szansa.
@40latek spotkałem ciekawą teorie, łap

A lot of these #bitcoin trades are 1:500 leveraged. Which means if we open below 47000 Monday morning, these margins have to come from somewhere ...

And they will come from S&P500 , stocks like $TSLA & $ARKK

Now 47000, 4539, 1000 and $92 respectively...
Tu naganiają: Barclays told clients on Friday to stay the course and buy the market on dips.

“We remain of the view that overall macro and liquidity conditions are supportive of equities, and advise to add on weakness, looking for the bull market to carry on,” said Emmanuel Cau of Barclays.
@bruhhhhhhhh: Kurde literalnie rozumiem, ale nie znaczenie. Czyli na dużych lewarach ludzie będą musieli skądś wsiąść kasę żeby spłacić te levary i pójdzie z giełdy? To nie działa tak ze im sie pokończyły kontrakdy (wyzerowały) juz wczoraj?
@40latek: wydaje mi się, że większość wyzerowanych kont należała do frajerów, retailu który grał na dzwigniach 1:125 oczekując lambo za trzy tygodnie. Post dotyczy bardziej jakiś instytucji, które zachowują w jakiś sposób risk management i to one ruszają rynkiem a nie retail. Starają się na bieżąco balansować portfel i w tym przypadku na pierwszy ogień polecą właśnie takie stocki jak arkk, pton i inne gówna
@bruhhhhhhhh: Clear, teraz rozumeim. Na razie mamy BTC za 49 i nie wydaje mi sie zeby znowu walnęło na 47.
Cholera wrzuciłem te 4k$ z levarem x20 i chciałem wyjśc przed końcem sesji, jednak zapomiałem ze to piątek i notowania sie kończą o 22. Dzisiaj pilnuje startu giełdy i misę to zamknąć No chyba ze wywali w kosmos to wtedy obserwuje, daje min stop loss i czekam na labmo :) obawiam
@40latek: W srode posiedzenie rrp i podnoszenie stopek po raz kolejny, mysle, ze do 2.5%. Za tydzien posiedzenie Fed i przyspieszenie taperingu. Ja bym tu nie liczyl na jakies cuda i raczej beda misie dominowac.
@hermes600: No niestety tez tak myśle, patrząc na to jak to urosło ostatnimi czasy go jeszcze może spdax. Sprzedaje co mam i puszczam shorta ale za jakieś rozdadne pieniądze vs mój portfelel, powiedzmy 5% kapitału max a nie 20
@40latek jeju przepraszam, myślałem, że wrzuciłeś w futures btc, z tego co pamiętam ale mogę się mylić widziałem jakieś futures co było tylko w czasie giełdy A futures nq i es lecą 23h/6d. Tak, to co wysłałeś. Na pewno ibkr oferuje dostęp do futures ale niestety wymaga dużego overnight margin. Nie wiem jak xtb