Wpis z mikrobloga

Czy ktoś może mi proszę wyjaśnić logikę, którą kierują się uczestnicy rynku krypto, polegającą na tym, że jak BTC spada, to spada wszystko równo z nim, praktycznie w idealnej korelacji? To jest wg mnie najbardziej #!$%@? rzecz w całym naszym krypto świecie (°° Wierzę, że kiedyś to się zmieni... #kryptowaluty
ahura_mazda - Czy ktoś może mi proszę wyjaśnić logikę, którą kierują się uczestnicy r...

źródło: comment_1638620005FYr7fRYIpsKntlHrc51Tqv.jpg

Pobierz
  • 22
@jakub1212: wiem na czym to polega, ale pytanie brzmi dlaczego ludzie tak ustawiają te boty, że w korelacji do kursu BTC? Jaka jest w tym logika i sens? Jak np. wierzę w jakiś projekt, dajmy na to wspomniany CRO, to dlaczego miałbym ustawiać bota tradingowego w oparciu o BTC? Bo co, "wszyscy tak robią" i mamy samospełniającą się przepowiednie?
@ahura_mazda: no nie wiem, wyobraźmy sobie że jakiś stary dziadek w USA mówi, że od jutra handel kryptowalutami w ich kraju jest nielegalny. W związku z tym odpala się panika, BTC zostaje masowo sprzedawany, a alty nie mają powodu by za tym nie podążyć bo ich wartość rynkowa również spada. Ten kto zostałby w tej sytuacji z workiem nielegalnego wirtualnego pieniążka na górce (nawet kilka minut ogłoszeniu po tej informacji) po
@NoKappaSoldier73: ta sytuacja jest zbyt abstrakcyjna. Obecnie przy tylu uczestnikach rynku i takiej kapitalizacji, pogłoski tego typu nie miałyby sensu. I właśnie to biorąc pod uwagę zastanawia mnie, dlaczego wciąż i wciąż wszystkie alty, szity, są aż tak zależne od ruchu uczestników BTC
@jakub1212: okej, wciąż nie czaje, jak BTC może być wyznacznikiem np. dla osób inwestujących w Terrę, Polkedot itd. Co ma jedno do drugiego. Skoro "BTC to złoto" na rynku krypto, to na rynku tradycyjnym, jeżeli złoto ma wahnięcie w dół, to nie rezonuje to na cały rynek tak, jak w przypadku BTC i altów. Dla mnie jest to oznaka tego, że jesteśmy wciąż na baardzo wczesnym etapie adopcji krypto, gdzie ulica
ę tak po prostu, że jednak cały czas nadal Bitcoin królem jest i jest wyznacznikiem ogółu i trendu. Może to się zmieni może nie


@ahura_mazda: Najmniejsze jest to że jak BTC będzie szedł mocno w górę to też będzie wysysał rynek ALTów bo jak stwierdzą w wyjaśnieniach tego zjawiska duzi gracze sprzedają ALTY żeby wchodzić w BTC.
Podsumowując BTC mocna spada ALTy spdają , BTC mocno rośnie ALty spadają.
Czym mniejszy
@ahura_mazda: W wielkim skrócie jak się leje krew na ulicach to wolisz mieć w ręku BTC bardziej niż Shibę i EUR bardziej niż PLN. Poważni gracze nie bawią się w wiarę i fundamenty (na pewno nie w krypto). Do tego masz dźwignie, likwidacje i czasem na przykład trzeba zamknąć kontrakt na alcie ze stratą, żeby ratować inny na BTC na przykład (choć do tego lepsze są stop-lossy, to i tak były