Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Jak ja wami gardze konsolowcy, ze godzicie sie na 30 fpsow w grach (to jest dramat) i na klamstwa dotyczace nowej generacji i 120 fpsow. Zniszcze wam teraz piekny swiat i uswiadomie was, ze gdy wlaczacie gre na w pelni kompatybilnym telewizorze, 60 klatek jest wyswietlane w trybie RGB 4:4:4 12-bit kolor. Natomiast deweloperzy konsol robia was w #!$%@? i wciskaja wam w 120 klatkach format Ycbcr 4:2:2 8-bit kolor (SDR). Jest to gorszy pixel format, a HDR teoretycznie dziala poprawnie od 10 bitow. Niesamowite, jak wala kase na glupich ludziach i jeszcze nikt ich za to nie pozwal. Oczywiscie wsrod korporacji zmowa milczenia na ten temat.

/dodatkowo
Niech mi tez zaden leb od konsol nie #!$%@?, ze 30 fpsow jest super grywalne, bo podczas kliku myszki reakcja ludzka czlowieka z mozgu do reki to ok. 3ms, a przy 30 fpsach jest 30 ms opoznienia pajace. Przy 144 fps jest 7-9ms, a dopiero przy 240 dochodzimy do pewnej synchronizacji rekacji czlowieka i monitora.

#konsole #pcmasterrace #ps5 #xbox
  • 60
  • Odpowiedz
@mxhugo:

a no i exy to też patologia gamingu bo dzielą graczy , najlepszym wyjściem jest czasowa ekskluzywność jeśli już


Sony chyba zaczyna to robić?
  • Odpowiedz
@NielegalneKretowisko: Z kumplem nadal gramy co jakis czas u niego w garazu na 'plejaku dwojce w tekena’ i daje nam to ogromna ucieche mimo, ze spedzilismy przy niej juz pewnie setki godzin jak nie tysiace.
I mamy serdecznie w dupie fpsy, piksele i inne glupoty. Telewizor pewnie z 20’ jeszcze kineskopowy, flaszka i zabawa na 5h. Czego i tobie zycze, male przyjemnosci a nie wydawac 10k zeby w gierke pograc,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Shinlim: Stare kineskopy mialy wysoki framerate. Klasyczny monitor CRT mial np. 85hz. Dopiero pozniej jak zaczelo wychodzic full HD, to zrobili downgrade fpsow na rzecz rozdzielczosci i zaczeli ludziom wmawiac, ze 30 fpsow jest super. Tutaj sie rozchodzi o generacje konsol PS3/PS4 i usposledzony kabel HDMI, gdzie zaczeli ludziom wmawiac te banialuki. Twoj kineskop wcale nie musi byc zly. Po drugie grasz w klasyka, ktory zawsze bedzie swietny. Uprawiasz po
  • Odpowiedz
@NielegalneKretowisko: Te 20 tys za komputer było warte aby zobaczyć coś na ekranie czego żaden konsolowiec nigdy nie uświadczy :D jak będę chciał to że śmietnika wygrzebuje PS4 i sobie zagram. Bo miejsce gówno konsol jest na śmietniku. Gra na PC znacznie tańsza, lepiej działa, lepsza jakość grafiki i bez problemów technicznych i gówno burzy A konsole to gówno i tyle.
  • Odpowiedz
@NielegalneKretowisko: Podkreślam jak słabe są konsole. Żeby parę osób co to czyta - zrozumiały Za jakość się płaci :D - sorry każdy fps trochę kosztuje. Fife se kup i abonament, bo za grę online trzeba płacić :D Ile można dymać graczy :D Konsolowcy płacą za grę w 4k a dostają udawane 4k :D i jeszcze się z tego cieszą. Ja Pie R DO LEEE :D Widać różnicę ? po co
  • Odpowiedz
@NielegalneKretowisko: Stać mnie na dobry sprzęt :) to i można sobie RT PSYCHO odpalić. Mokry sen konsolowców :D a po co pchalido konsol gówno AMD ? bo tanie gówno SONY połaszczyło się na $ chociaż chyba się nie uda ustawić CP na detale z PS4 :D - w wersji PC jest tylko LOW - a na konsolach wyglada to na ULTRA LOW :D Nie każdy lubi grać w 30 fps
  • Odpowiedz
Niech mi tez zaden leb od konsol nie #!$%@?, ze 30 fpsow jest super grywalne

60 klatek jest wyswietlane w trybie RGB 4:4:4 12-bit kolor. Natomiast deweloperzy konsol robia was w #!$%@? i wciskaja wam w 120 klatkach


@NielegalneKretowisko: czyli podsumowując, 60 klatek jest spoko i działa ok. To o co chodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°) 30 fps to faktycznie kijoza i za to nie lubiłem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wap30: No wlasnie niekoniecznie tak jest, bo to jest symulowany obraz RGB 4:4:4 z sygnalu zrodlowego Ycbcr 4:2:2. Dlatego natywny monitor RGB 4:4:4 w 10 bitach np. samsung odyssey kosztuje fortune z wysoka rozdzielczoscia. Cena za natywny pixel format.
  • Odpowiedz
@NielegalneKretowisko: Ty serio uważasz że ludzie którzy grają na konsoli patrzą wgl na fps’y XD dla nas to żadna karta przetargowa XD dla nas karta przetargową jest wygoda kliknięcia w interfejsie gierki i grania w nią na kanapie, tak samo jak z netflixem jest
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lordon: Nawet moja zona, ktora jest tylko wiernym widzem gier mowi, ze konsolowcy to podludzie i jak mozna grac w 30 fpsach. Oko laika widzi roznice jak mu pokazac jedno i drugie. Najbardziej sie usmialem, bo raz chciala sama grac w Detroit become human dlatego, ze to mechanicznie prosta gra i powiedziala, ze na ps5 ta gra wyglada jak gowno w porownaniu do PC i grala ostatecznie na komputerze z
  • Odpowiedz
Niech mi tez zaden leb od konsol nie #!$%@?, ze 30 fpsow jest super grywalne, bo podczas kliku myszki reakcja ludzka czlowieka z mozgu do reki to ok. 3ms, a przy 30 fpsach jest 30 ms opoznienia pajace.


@NielegalneKretowisko: To jest w sumie ciekawe, bo w Forzie Horizon 5 czy nowym Ratchecie przełączając z trybu wydajności gdzie jest 60 fps do trybu jakości z 30 fps mam na początku wrażenie
  • Odpowiedz