Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Jak ja wami gardze konsolowcy, ze godzicie sie na 30 fpsow w grach (to jest dramat) i na klamstwa dotyczace nowej generacji i 120 fpsow. Zniszcze wam teraz piekny swiat i uswiadomie was, ze gdy wlaczacie gre na w pelni kompatybilnym telewizorze, 60 klatek jest wyswietlane w trybie RGB 4:4:4 12-bit kolor. Natomiast deweloperzy konsol robia was w #!$%@? i wciskaja wam w 120 klatkach format Ycbcr 4:2:2 8-bit kolor (SDR). Jest to gorszy pixel format, a HDR teoretycznie dziala poprawnie od 10 bitow. Niesamowite, jak wala kase na glupich ludziach i jeszcze nikt ich za to nie pozwal. Oczywiscie wsrod korporacji zmowa milczenia na ten temat.

/dodatkowo
Niech mi tez zaden leb od konsol nie #!$%@?, ze 30 fpsow jest super grywalne, bo podczas kliku myszki reakcja ludzka czlowieka z mozgu do reki to ok. 3ms, a przy 30 fpsach jest 30 ms opoznienia pajace. Przy 144 fps jest 7-9ms, a dopiero przy 240 dochodzimy do pewnej synchronizacji rekacji czlowieka i monitora.

#konsole #pcmasterrace #ps5 #xbox
  • 60
  • Odpowiedz
@Arwern:
Gdyby dalej były tworzone gry jak w komiksie (4-way split screen) to jak najbardziej konsola w roli rozrywki ze znajomymi przed TV miała by sens, mam najlepsze wspomnienia właśnie z takiego giercowania. Niestety od ery post-PS2 cisną wszystko online, to jaki ma sens zajmowanie reszcie domowników całego salonu i tv? To już lepiej się zaszyć w gabinecie przy kompie. Miałem przez jakiś czas PS4 to oddałem dzieciatemu kumplowi bo
  • Odpowiedz
Niesamowite, jak wala kase na glupich ludziach


@NielegalneKretowisko: wyluzuj to tylko konsolowcy. Przeciez to sa fanatycy pokroju iphonowcow.

Mnie tylko #!$%@?, ze przez takie ameby i cale te konsole wiele gier jest tak skrzywdzonych. Po to zeby casualek 12 letni mogl pograc i zwiekszyc sprzedaz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@koniecswiatajestbliski: Fajna ta ps plus subskrypcja. 20 gier z ps4 w tym stary Rachet (moze sie nie pokapuja barany #!$%@?). Te gry z ps4 wygladaja jak gry z PC z 2008 roku. Najlepszy jest god of war, gdzie ludzie twierdza, ze wyglada najlepiej, a to jest grafika z 2012 na PC. Jedynie spider-man morales zrobil na mnie jako takie wrazenie, no ale sorry ziomek zmniejszamy Ci rozdzielczosc jak chcesz ray
  • Odpowiedz
@NielegalneKretowisko: Rozbieżności w cenach gier na poszczególne platformy można jeszcze jakoś zrozumieć, ale płacenie za granie online na konsolach to patologia gamingu i ruchania graczy.

a no i exy to też patologia gamingu bo dzielą graczy , najlepszym wyjściem jest czasowa ekskluzywność jeśli już
  • Odpowiedz
przy 30 fpsach jest 30 ms opoznienia pajace


@NielegalneKretowisko Faktycznie gamechanger. 30 ms. Trzy #!$%@? setne sekundy xD
A jak już dałem się złapać na tego baita, to jeszcze tylko napiszę, że gardzę pcretardrace'owym plebsem, który ma ból dupy o to, że ktoś śmie grać na czymś innym niż pecet.
  • Odpowiedz
@smk666: Masz rację niestety, jeśli chodzi o local coop czy multi. Tych gier jest niewiele i firmy już unikają wrzucania takich rozwiązań do swoich gier.

Nie chce się inwestować w swój 10 letni komp, czy kupować specjalnie nowego aby pograć w diablo 2. Dlatego mi się uśmiecha mieć konsolę gdzie nie muszę martwić się rozbudową. Jeśli producent chce wydać grę na daną konsolę to musi działać na niej płynnie. Ogrywam
  • Odpowiedz
@MjentowaKupka: FullHD 60fps > 4k 30fps , w morlaesa jak grałem w trybie grafiki to mi sie rzigać chciało. Wszystkie gierki z zeszłej generacji powinny banglać w 60fsp skoro nowe generacje są takie kozackie ale devy maja #!$%@? w pacze do swoich gierek ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mxhugo: Nie da sie zrobic patcha do gry, ktora ma wykonane animacje w motion capture w 30 fpsach. Jest to proces produkcyjny, ktory niesie za soba wielkie koszty. Musialbys zrobic gre od nowa. To tak jak Skyrima nie mozna odpalic wyzej niz 60 fpsow, bo gra zacznie robic fikolki. Dlatego gardze konsolowcami, bo przez nich jestesmy wciaz w sredniowieczu gamingowym.
  • Odpowiedz