Wpis z mikrobloga

#uk #ebay #ecommerce #kiciochpyta
Właśnie odezwał się do mnie sprzedawca z brytyjskiego ebaya z informacją, że potrzebuje mojego "tax ID number" do deklaracji celnej. Pierwszy raz się z czymś takim spotykam, a robię tam zakupy cały czas. Ktoś może wie, co to takiego jest? (NIP? Ale kupuję jako osoba fizyczna).
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Zjerzy: jedynie Revolut i Binance mnie o to prosimy, ale to raczej oczywista sprawa - nie wiem jak wyglądają sprawy celne po Brexicie, ale brzmi trochę podejrzenie i słusznie, że masz wątpliwości. Najlepiej napisz do eBaya maila albo na jakimś chacie spytaj, czy są świadomi takiej praktyki.
każda paczka wysyłana poza UK po brexicie potrzebuje deklaracji celnej.


@gonzo91: Wiem, cło już płaciłem, ale nigdy do tej pory sprzedawcy nie żądali ode mnie jakiegoś tax number.
@piwniczak: Unikam global shipping jak mogę. Ale raz kupiłem, kiedy nie było innego wyboru. Nie potrzebowali żadnego pesela. Ale chyba wszystko dobrze poszło, bo rano dostałem maila, że przesyłka poszła bez żadnych udziwnień i tax number. Sprzedawca też po raz pierwszy chyba sprzedawał poza UK więc mógł mieć złe informacje.
@Zjerzy: Mialem powiedziec ze jezeli masz Global Shipping to sprzedawca doslownie nie musi nic wiedziec o tobie, a jezeli pyta to jest to jakis fraud.
A czemu nie uzywasz GS jezeli mozna wiedziec? Bardzo wygodne rozwiazanie i tansze niz latanie potem po urzedach pocztowych i oplacanie oplat razy dwa bo oplaty manipulacyjne.
A czemu nie uzywasz GS jezeli mozna wiedziec? Bardzo wygodne rozwiazanie i tansze niz latanie potem po urzedach pocztowych i oplacanie oplat razy dwa bo oplaty manipulacyjne


@piwniczak: Wysokie opłaty za wysyłkę, w porównaniu do zwykłych sprzedawców, którzy oferują Standard Royal Mail Shipping. Może to się bardziej opłaca jak kupujesz duże, droższe przedmioty. Ale jak kupujesz tanie rzeczy parę razy w miesiącu jak używane książki to wychodzi różnica. Poza tym mój