Wpis z mikrobloga

Ostatnio strasznie polubiłam sklep dobrewina.pl. Mają turbo-promocje (i to nieściemniane), i na dodatek można skosztować większości win z promocji. Tak też dziśzrobiłam, i kupiłam kota bez worka, rewelacyjnego austriackiego rieslinga z veltlinerem.

Wino przyjemnie mineralne, z wyczuwalnymi aromatami cytrusów i lekkiego ananasa. Ma fajną, maślaną strukturę. Było kilka białych do skosztowania, i to wygrywało w przedbiegach :]

Poza tym wino jest bardzo łatwe i o niskiej kwasowości, myślę, że spodoba się nawet wielbicielom słodszych win.

Sklep ten ma dużo stacjonarnych punktów w wielu miastach, więc polecam się przejść na degustację, póki promos trwa.

Cena: 26,90 (przecenione z 42zł)

Sklep: dobrewina.pl w Krakowie

PS. Wpis niesponsorowany:]

#winotest #wino #pijzwykopem
gugas - Ostatnio strasznie polubiłam sklep dobrewina.pl. Mają turbo-promocje (i to ni...

źródło: comment_AoTt9gVtYmaOTbO8D0gJGMAGWwo6z4dR.jpg

Pobierz
  • 26
@gumis112211: Wino ryżowe jest ciekawe, jest możliwość go nieźle doprawić ;) A najlepsze, że można ponownie takiego ryżu użyć :D Od niego już blisko do sake, ale potrzeba tu pleśni Aspergillus oryzae

Jak się zorientowałem @gugas opisujesz wina jak rasowy sommelier ;) Ja swoje bałbym się wysłać, wykryłaby pewnie milion wad :P Dlatego @gumis112211: brawa za odwagę ;)

@gugas: Skoro lubisz wity, to, jeśli nie piłaś, to możesz spróbować
@browarPL: E tam, ja właśnie liczę na krytykę. Nie jestem typem człowieka, który się obraża jak mu się błędy wytyka, raczej staram się je poprawiać i eliminować. Tak samo z winem. Do tej pory robilem słodkie(nie miałem cukromierza a tata mówił, że im więcej cukru tym mocniejsze) teraz widzę, jak głpie błędy robiłem...
@browarPL: na winach ryżowych akurat się nie znam nic a nic! Ale bardz chętnie bym skosztowala. Kilkakrotnie pilam tylko sake:)

Dobrze wiedzieć z tym Kormoranem, pilam kilkakrotnie piwa z tych serii podróże Kormorana, ale witbiera nie widziałam. Będę szukać:)
@gumis112211: Bardzo słusznie. Konstruktywna krytyka jest jak najbardziej pożyteczna, w szczególności przez osoby, które się na tym znają. Mogą zawsze podpowiedzieć co jest źle i co poprawić. Tak robiłem ze swoimi piwami. Wina, nie dawałem innym do próbowania, niż tylko znajomym. Obecnie nie mam nawet gotowego. Dopiero fermentują lub dojrzewają.

Mnie rodzice też podpowiadali jak robić, lecz stosuję inne metody niż oni.

@gugas: Ja sake nie piłem, nie miałem okazji,
@waruiny: nie, nie ma nic wspólnego z rieslingiem. Kiedyś używano do jego produkcji winogrona z tego szczepu, teraz liebfraumilch to chemiczny napój winopodobny.

Riesling to piękny szczep, uprawiany przede wszystkim w Niemczech, Austrii, oraz w Alzacji, i wg mnie ten ostatni region jest najciekawszy.