Wpis z mikrobloga

#kierowcy #samochody #ruchdrogowy
Dziś Sejm, ostatecznie przegłosował zaostrzenie kar za wykroczenia drogowe. Teraz projekt trafi do podpisu. Projekt zakłada m.in.:
Grzywna do 30 tys. zł za wykroczenia w postępowaniu sadowym.
Grzywna do 5 tys. zł za wykroczenia w postępowaniu mandatowym, a w przypadku kumulacji wykroczeń do 6 tys. zł.
Grzywna nie niższa niż 800 zł. za jazdę szybszą o ponad 30 km/h niż limit prędkości pozwala.
Grzywna nie niższa niż 1,5 tys zł dla kierującego pojazdem mechanicznym, za:
- nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu
- nie zatrzymuje pojazdu w celu umożliwienia przejścia przez jezdnię osobie niepełnosprawnej, używającej specjalnego znaku, lub osobie o widocznej ograniczonej sprawności ruchowej
- wyprzedza pojazd na przejściu dla pieszych, na którym ruch nie jest kierowany, lub bezpośrednio przed tym przejściem
-narusza zakaz jazdy wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych
Dla kierującego pojazdem innym niż mechaniczny, za powyższe wykroczenia przewidziano karę grzywny lub nagany.
Kara aresztu lub grzywna nie niższa niż 2,5 tys zł. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego przez kierującego będącego po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0.5 prom. alk. we krwi). Dla kierującego w takim stanie pojazdem innym niż mechaniczny kara aresztu lub grzywny ni niższa niż 1 tys. zł.
Będą też inaczej naliczane punkty karne. Za wykroczenie, kierowca będzie mógł otrzymać maksymalnie 15 pkt. a nie 10 jak do tej pory.
Ubezpieczyciele będą wyliczać wysokość składki obowiązkowego ubezpieczenia OC, również na podstawie wykroczeń które popełnił właściciel auta.
  • 11
@sargento Pora oddać dobrowolnie prawo jazdy na komisariat, bo strach sytuacji, gdzie umknie nam mawet ograniczenie prędkości, które jest zarośnięte w krzakach, pomijając zaspamione drogi znakami ograniczającymi prędkość, pieszych, którzy potrafią wyskoczyć zaa rogu przed przejście... Lepiej #!$%@? każdego obywatela po równo, a nie zrobić mandatów od % zarobków. Jesteśmy tylko ludźmi...
Dla kierującego w takim stanie pojazdem innym niż mechaniczny

Co do #!$%@??

@kerialis
Może rower, nie wiadomo co ustawodawca miał na myśli.. Może hukajnogę, rolki, wóz drabiniasty?
Tak jakby to BrzydkiBurak powiedział - Meksyk Europy...
@xBARTEXx: nie zesraj sie, w wielu krajach ludzie jakos jezdza zgodnie z przepisami i to mimo ze za nawet srednie wykroczenie zabieraja samochod.

I mowie Ci to jako wlasciciel BMW, ktore lubi czerwone pole, a na autostradzie preferuje 200+
Bynajmniej mi na reke takei zamiany
@programista15cm Nie sram się, ale nie powiesz, że nie zdenerowalbys się, gdyby jakiś pies strzelił Ci laserem z pół kilometra w miejscu, gdzie jest z dupy postawione ograniczenie, które zasłania drzewo? Nie jedne ograniczenie prędkości widziałem w krzakach.
@sargento Nie trafili mnie na szczęście przy takim znaku, ale sam wycinałem jeden znak z iglaka, żeby pasożyty nie biły kierowców, nie daleko mojego domu(tak zgłaszałem zarządcy, który miał to w dupie).