Wpis z mikrobloga

@moniaczuzaur: Przeprwadzilem sie z IE do DE na poczatku 2020 roku. Praca DE tez po angielsku? Jesli nie znasz niemieckiego, to szykuj sie na lekki szok: w urzedach, z obsluga klienta i w ogole czymkolwiek itp. Na razie oceniam te przeprowadzke na lekki minus, ale gra tu role korona i kilka osobistych czynnikow.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Lala-Sassy: moja firma na ciekawe stanowiska na które mogę aplikować obecnie w Holandii i w Niemczech. Próbuje najpierw do Niemiec, bo język niemiecki bardziej mi się przyda niż holenderski, a ewentualnie będę mogła do innego kraju niemieckojęzycznego uciec. Irlandia jest bardzo droga, ma słabej jakości transport publiczny i opiekę zdrowotną, nie czuję się bezpiecznie, nie chciałabym tu zakładać rodziny (słaba nauka języków obcych i wysokie koszty), lockdown żyjąc na wyspie to
@moniaczuzaur: Drogie nieruchomości, trudności w nawiązaniu przyjaźni, ludzie dość zamknięci na innych, zarówno Szwajcarzy jak i expaci, też się często nudzę. Brak tanich linii lotniczych, żeby móc często i łatwo podróżować do Polski. Zarobki ok, ale jak na Szwajcarię niezbyt wysokie i nawet wyjście do knajpy wydaje się drogie. Z tego co patrzyłam w Niemczech mogłabym zarabiać podobnie, szczególnie z tym doświadczeniem stąd, a koszty niższe.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lala-Sassy: o to w Irlandii chociaż jest Ryanair :) ale osobiście Niemcy by i tak bardzo kusiły bo mają też Wizzair, Easyjet bodajże też, zawsze więcej opcji. A skoro byś w Niemczech zarabiała podobnie to się nie dziwię