Wpis z mikrobloga

#bazydanych #mysql #pytaniedoeksperta

próbuję przyspieszyć mysqla

innodbbufferpool_size = 1G

nie mogę ustawić tej wartości powyżej 1GB, mimo, że na kompie mam 8gb ramu. np dla 2gb dostaję taki error:


InnoDB: VirtualAlloc(2175795200 bytes) failed; Windows error 8


da się coś z tym zrobić? albo co mogę jeszcze zmienić, żeby szybciej hulało? do tej pory podmieniłem my.ini na gotowca (był taki w ktalogu mysql w xampie, nie wiem czy to jakiś ogólnie znana metoda) my-huge.ini, wydajność znacznie wzrosła, ale dalej nie śmiga to jeszcze tak jakbym chciał.
  • 7
  • Odpowiedz
@entrop: Nie ma prostej recepty - jak ustawisz ten parametr na max pamieci to bedzie banglac bardzo szybko. Wiele parametrow jest zaleznych od siebie i czasem zwiekszanie jednych bez odpowiedniego ustawienia innych spowoduje ze przypisana wartosc (np pamiec) nie bedzie wykorzystywana w calosci, w najgorszym wypadku moze nawet spowodowac ze serwer bedzie pracowal wolniej.

Obrazowo - jak masz do wykopania dol o rozmiarach metr na metr to kazac to robic pieciu
  • Odpowiedz
@msq: spoko, chyba nie doceniłem wagi problemu. wczytam się w podesłane przez Ciebie linki na spokojnie, myślałem po prostu, że jest na to jakiś szybki fix :)
  • Odpowiedz
@entrop: myswltunner calkiem niezle sobie z tym radzi i wylapuje wiekszosc tego typu zaleznosci. Odczytuje tez liczniki uzycia roznych cache i informuje kiedy dana pamiec jest niewykorzystywana lub permanentnie zajeta
  • Odpowiedz