Wpis z mikrobloga

#inpost #paczkomaty
Czy ktoś obeznany w temacie może wyjaśnić jak to jest z tą mityczną multiskrytką? Wczoraj miałem 4 dość małe paczki (3x gab A - koperty bąbelkowe, 1x gab B - mały kartonik ale lekko wyższy niż skrytka A) na ten sam numer telefonu i każda z nich trafiła do innej skrytki - pierwsza o 11, druga o 11:30, trzecia o 19:30, a czwarta o 20:30. Pierwszą parę paczek wydaje mi się, że miał ten sam kurier - ta sama godzina wydania do doręczenia, a drugą parę paczek miał inny kurier - godzina wydania do doręczenia też co do minuty ta sama dla obu przesyłek .

Moje pytanie brzmi: Czemu to nie trafia do jednej skrytki tylko zajmuje "pół paczkomatu"? Od czego to zależy, od dobrej woli kuriera? Czy kurier ma jakiś alert na swoim urządzeniu gdy skanuje przesyłki przy paczkomacie "hej ten odbiorca ma już paczki w tym paczkomacie, możesz dołożyć je do tej samej skrytki", czy wszystko opiera się na dobrej organizacji pracy i trzeba te paczki wsadzać jedna po drugiej aby to działało?

Dodam jeszcze, że dwa tygodnie temu przy podobnej sytuacji gdy miałem nieodebraną paczkę z wtorku, to w środę kurier dołożył mi nową paczkę do tej samej skrytki i miałem dwie w jednej, więc chyba się da. Od czego to zależy?

Wołam @ProfilZadufany może rzucisz trochę światła na sprawę?
  • 13
  • Odpowiedz
@klotz: o ile się nie mylę, raz miałem 3 paczki w 1 multiskrytce, ale większość to 2+1 lub 2+1+1.
Wydaje mi się, że kwestia różnych kurierów lub ignorancji kuriera, który nie sprawdzi, czy jest możliwe "dorzucenie". Może ktoś się zna, niech się wypowie.
  • Odpowiedz
  • 0
@Kolarzino: No właśnie dlatego podpytuje kogoś kto ma z tym styczność - jak to wygląda od drugiej strony. Czy jest jakiś komunikat o tym który kurier po prostu ignoruje czy coś
  • Odpowiedz
@klotz @Kolarzino Hej, wygląda to tak że kurier skanując paczkę do multi samo mu otwiera skrytkę w której już się znajdują paczki na ten sam numer. Może potem ręcznie zmienić jeśli gabaryt przesyłki nie zgadza się z opisanym na etykiecie czyt. paczka jest opisana gabarytem A a faktycznie jest B. Multi zapełniamy w kolejności od największego gabarytu by potem uniknąć sytuacji która miała zapewne miejsce u Ciebie: kurier umieszczając paczki w paczkomacie
  • Odpowiedz
@ProfilZadufany: Dzięki ogromne za odpowiedź! Czyli wygląda na to, że mam ograniczonych umysłowo kurierów na rejonie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeśli nie masz nic przeciwko to jestem jeszcze ciekawy tego. Bywa tak, że nadawca wysyła coś w gabarycie C, a spokojnie weszłoby do A - czasami paczka faktycznie trafia do skrytki A, a czasami trafia do C. Rozumiem, że macie możliwość ręcznego nadpisania wyboru skrytki i części
  • Odpowiedz
@klotz Możemy tylko wybrać przed umieszczeniem skrytkę A lub XS(małe kopertówki w niektórych paczkomatach) i Auto czyli przydzielenie według etykiety. W celu lepszej utylizacji paczkomatu mając paczkę która zmieści się do B a ma na etykiecie C,po wybraniu auto można zmienić rozmiar skrytki na B i umieścić w niej paczkę. Tu zależy tylko od kuriera, jeśli wie że może sobie pozwolić na taką swobodę bo paczkomat jest duży a paczek mało będzie
  • Odpowiedz
@ProfilZadufany: W sumie temat AMA na wykopie leży i kwiczy, a pewnie znaleźli by się chętni na zadawanie pytań o Twojej pracy - może niekoniecznie jak to działa od strony technicznej tak jak moje pytania, ale każdy zawód jest interesujący!

Czyli skoro masz 5 paczkomatów, na dwa podjazdy, a jeden paczkomat ma pewnie około 100 skrytek - z 800 dziennie rozwozisz? U mnie w Białymstoku jest w ogóle śmiesznie, bo rozwożą
klotz - @ProfilZadufany: W sumie temat AMA na wykopie leży i kwiczy, a pewnie znaleźl...

źródło: comment_1638384682rxaBCX943HTgkevhIRvTlI.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@klotz Teraz jak chłopaki nawet jeżdżą w Niedziele to Poniedziałek był totalnie dziwny, miałem 40 przesyłek na 5 paczkomatów, gdzie w Wtorek było już koło 900 :) Z doręczaniem to zależy od rejonu i przewoźnika. Kilku nas jeździ na 5 czyli na rejonie jesteśmy już koło 6.20 więc jak ktoś jedzie do pracy to ma szansę odebrać paczkę z rana :)
  • Odpowiedz
  • 0
@ProfilZadufany: zawsze zazdrościłem tym, których pan kurier nawiedza z samego rana, ja czekam minimum do 11 na paczki ( ͡° ʖ̯ ͡°) gdyby mnie dopuścili na odległość ręki do narzędzia do ustalania tras to bym swój adres i swoje paczkomaty na szczyt listy wrzucił xD
  • Odpowiedz
@klotz: To samo dziś. 3 paczki wydane do doręczenia w jednym czasie. Wszystkie na jeden mail i nr telefonu. Jedna wpakowana do #paczkomaty koło 15, druga 18:30, trzecia 20 (przynajmniej tak przychodziły powiadomienia). #inpost czasem nie umie w multiskrytkę
  • Odpowiedz
@ewataewa: Mój wniosek po analizie tego co napisał @ProfilZadufany jest taki, że po po prostu kurierzy na których trafiamy nie organizują sobie paczek we właściwy sposób na busie, bo informowani na etapie sortowania i załadunku busa są o tym, że jest kilka paczek do tego odbiorcy, tylko nie chce im się ich szukać w stosie kilkuset przesyłek ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@klotz: Ja jakiś czas temu spytałam kuriera, "jak paczki są przydzielane do multiskrytki, po mailu czy telefonie?". Pan odpowiedział "nie wiem, nie korzystam z multiskrytki" :D
  • Odpowiedz
@ewataewa: ( ͡° ͜ʖ ͡°) wg moich eksperymentów to po numerze telefonu - zobacz, że każdy zakup na allegro ma przydzielany losowy e-mail losoweznaki@allegromail.pl a jednak czasami się zdarzało że paczki od różnych sprzedawców trafiały do multiskrytki.

Najgorsza szkoda to straconych szans na klocki z loterii ( ͡° ʖ̯ ͡°) po co iść po jedną paczkę jak za godzinę kolejną wrzuci, a potem
  • Odpowiedz