Wpis z mikrobloga

Ale się zirytowałem na #huawei. Kupiłem w Black Friday #sluchawki Freebuds 4I. Fajnie grają i mają jakiś ANC, do tego długo bateria trzyma. Ale mają jeden zasadniczy minus... W rozmowie na Microsoft #teams przez #bluetooth na #windows10 co jakiś czas słychać w nich głośne strzelanie. Na tyle głośne, ze to jest nieprzyjemne. Szybki Google i jest to powszechny problem...
https://consumer.huawei.com/en/community/details/Loud-pop-or-spark-sound/topicId_157280/

@Huawei_PL jakieś rozwiązanie? Słuchawek nie mogę zwrócić, bo tego typu produkty z powodu "higieny" są niezwracalne w tym sklepie. Jak patrzyłem po google, to rozwiazaniem jest wymuszenie AAC, ale to w Androidzie, nie pod Windowsem. Niby Windows 10 21H2 miał dostać ten kodek, ale późniejsze wpisy są niejednoznaczne czy dostał (już pominę, że nie da się prosto wymusić).

Firmaware na słuchawkach aktualny, zainstalowałem tę ich śmieszną aplikację (oczywiście musiałem apk ze strony oficjalnej, bo w play store jest niaaktualizowana aplikacja), Windows aktulany i nie znajduje innych sterowników BT.

Miałęm wiele słuchawek BT, ale proelbmy to było co najwyżej jakieś rozłączanie, a nie cholera "crackling" taki, że można ogłuchnąć.
  • 7
  • Odpowiedz
@Memory5: dzięki za info, miałem 186 i co jakiś czas sprawdzałem, teraz widzę, ze wpadła 198 i zainstalowałem. Sprawdzę ją w przyszłym tygodniu.
Ogólnie zawęziłem problem do Microsoft Teams na Windows 10, w trakcie rozmowy (bez znaczenia, czy to większe spotkanie czy 2 osoby). Stukanie pojawia się zupełnie losowo i chyba trochę mogłem już przygłuchnąć, bo nie boli aż tak jak za pierwszym razem xD. Ale nie jest przyjemne. No
  • Odpowiedz
@FrasierCrane:
podepnę się pod temat, bo jestem od paru dni w posiadaniu Freebuds-ów 4i. I faktycznie na Win10: zoom, skype itp. wszędzie występuje to #!$%@? strzelanie... Na Androidzie w czasie rozmów, słuchania spotify (bez i z korektorem, gdzie podbijam sporo basu) zero strzałów.
Dodatkowo słuchanie muzyki na spotify na Win10 strasznie obniża jakość ;/

Jak uda Ci się coś ustalić w tym temacie, napisz proszę. Jeżeli ja coś ustalę to
  • Odpowiedz
@zamaskowanyszachista: niestety nadal nic, ale jak nie zapomnę to popatrzę po ich forum, czy coś nowego sie nie pojawiło
miałem kilka dni szkolenie na ZOOM w międzyczasie i tam też tak trzaskało, ale jakoś mniej niż na Teams (choć to próbka niemiarodajna)
  • Odpowiedz
Dodatkowo słuchanie muzyki na spotify na Win10 strasznie obniża jakość ;/


@hultajson: Na to ci odpowiem. Masz tak pewnie dlatego, że ci się przełączyło główne urządzenie audio na "zestaw suchawkowy" ze "słuchawek". nie mam tego gówna pod ręką (prawie już nie używam przez to #!$%@? strzelanie na Teams), ale np. słuchawki jakie mam teraz podłączone (nauszne Soundcore q30, polecam) i każde inne jakie kojarzę mają domyślnie dwa urządzenia - słuchawki
  • Odpowiedz