Wpis z mikrobloga

  • 0
Co robić gdy mam ugraną pracę za dwa razy tyle co zarabiam w obecnej, ale tu mam umowę na czas nieokreślony i wypowiedzenie 3 miesiące. A w nowej pracy muszę iść od nowego roku najpóźniej. Chce zrobić za porozumieniem stron z miesięcznym wypowiedzeniem a jeśli się nie zgodzą to co mam robić? #pracbaza #pytaniedoeksperta #pytanie #praca
  • 23
  • Odpowiedz
@LZBNZ: Przede wszystkim zachowaj się jak człowiek i porozmawiaj z przełożonym, może akurat się zgodzą. Ostatecznie jest opcja porzucić pracę choć to ryzykowne i robi brud w papierach
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@OfficeLady tak normalnie zagadałem ale mówią że nie mają komu przekazać moich obowiązków i co teraz? #!$%@? no co za gówno szukam pracy kupę czasu a jak już znalazłem lepiej płatną to ten Janusz #!$%@? traktuje mnie jak niewolnika
  • Odpowiedz
@LZBNZ: Jak nie masz jakiejś pracy polegającej na kontraktach to rzucaj robotę, bo na wpisy w papierach i tak nikt nie patrzy obecnie.

Jak jesteś odpowiedzialny za coś grubego to może być nieciekawie, bo mogą cię pozwać za utracone korzyści spowodowane twoim porzuceniem pracy.
  • Odpowiedz
via otwarty_wykop_mobilny_v2
  • 3
@LZBNZ: Powiedz Januszowi, że nie ma ludzi niezastąpionych, a jak on będzie ci dalej utrudniał podjęcie dwa razy lepszej pracy to zasugeruj, że nie czujesz się ostatnio najlepiej w tej atmosferze "współpracy" i chyba niedługo wybierzesz się na wizytę do psychiatry. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Już dziś wypisze on mnóstwo realnych przyczyn zwolnienia, a od stycznia dojdzie jeszcze wypalenie zawodowe jako jednostka chorobowa.

Niech decyduje: albo
  • Odpowiedz
@Tytanowy_Lucjan: @LZBNZ: jak sie pracodawca nie che dogadac na skrocenie okresu wypowiedzenia to masz problem.
Jakies straszenie ze pojdziesz na L4 to w sumie pewne ze nie bedzie zadnych ustepstw, a jak przyniesziesz l4 to bedzie nasylal kontrole.
  • Odpowiedz
@Aster1981: Już teraz nie ma chęci do negocacji, więc nic opowi nie zostaje do stracenia, a tylko do zyskania.

Kontrole? I co one dadzą? Zwolenia "na głowę" są najlpesze, bo nikt ci ni udowodni, że nie masz depresji czy innego szmergla, a możesz sobie nawet na wakacje wtedy polecieć "doładować akumulatory" jak ci tak lekarz zaleci.
  • Odpowiedz
@Aster1981: Żadne szantaże tylko "sugestie, że pracownik źle się ostatnio czuje psychicznie" i zamierza w związku z tym zadbać o swoje zdrowie i zasięgnąć porady u lekarza.

Nikt nikogo tu nie pogrąży. Gdzie ty żyjesz? U mnie jedna babka w zeszłym roku się wkurzyła, że szef nie chciał jej dać zaplanowanego tygodniowego urlopu, bo "nie i #!$%@?, potrzebna jesteś na miejscu" to typiara następnego dnia przyniosła miesięczne zwolnienie od psychiatry,
  • Odpowiedz
@Wogybogy: @Tytanowy_Lucjan: pogadałem normalnie, powiedziałem że mam ofertę za dwa razy tyle co tutaj, więc nawet nie mają jak mnie zatrzymać bo nie są w stanie przedstawić kontroferty. Dostałem odpowiedź, że jaśniepan "zastanowi się do jutra". Ale papier mam wypisany z datą 29.11....
  • Odpowiedz
@LZBNZ: Jutro będzie nowy miesiąc i jak zdecydujesz się na normalne wypowiedzenie to janusz zyska dodatkowy czwarty miesiąc twojej obecności w firmie. Niech nie #!$%@? i mówi od razu jak jest. Naprawdę jesteś kluczowy i koordynujesz jakieś zamówienia czy ewentualny pozew za stracone przychody mógłby sobie wsadzić?
  • Odpowiedz