Wpis z mikrobloga

Chciałbym powiększyć sobie garaż, bo mi się graty nie mieszczą. Projekt był trochę upośledzony i brakuje mi dwóch ścian, które teraz chciałbym dobudować. Legenda do obraza poniżej. Obszar zaznaczony dotychczasowym granicami + zielony "nowa ściana"+ filoetowy "nowe drzwi" jest zadaszony.
Z czego najlepiej wykonać takie ściany?
Murowane? Ciężko będzie znaleźć ekipę do takiej fuszki + musiałbym zrywać kostkę.
Jakaś lekka konstrukcja? Nie bardzo mam pojęcie jak tego szukać.
#budujzwykopem #remontujzwykopem
pokey - Chciałbym powiększyć sobie garaż, bo mi się graty nie mieszczą. Projekt był t...

źródło: comment_163818982435A1uvlAKFpR3jJmWDUkHc.jpg

Pobierz
  • 4
@pokey: kostki zerwiesz raptem trochę. Na dole dajesz bloczki betonowe na wylewce zazbrojonej, smarujesz dysperbitem, na to folia przeciwwilgociowa i jedziesz pustakiem do góry. Masz zrobione solidnie.

Drugie wyjście jakie widzę to ścianka z płyt osb jak pisze kolega wyzej. Na pewno mniej roboty i efekt osiągnięty w sumie ten sam
@pokey robisz konstrukcje z kątówek drewnianych i przykręcasz płyty osb i drzwi do konstrukcji. Kostka może zostać jedynie można coś pomyśleć by na dole dobrze przymocować kątówki. Płyty można pokryć czym chcesz, tapetą, farbą, tynkiem. Kwestia fantazji.