Wpis z mikrobloga

Czy mając Macbooka, można normalnie z niego dzwonić i odbierać połączenia mając IPhone? Połączenia komórkowe, tak jakbyś dzwonił w samochodzie do kogoś.

Póki co, to brak informacji o nieodebranych połączeniach to coś, do czego brakuje mi dostępu na komputerze.

Zdjęcia z iPhone automatycznie są dostępne na komputerze w aplikacji Zdjęcia, czy tylko jeśli wrzucam je do chmury?

Pojemność chmury i pamięci telefonu pewnie się różni.

Pytam, bo mam Macbook i zastanawiam się nad tym, jak dokładnie działa ten słynny ekosystem Apple.

Czy schowek i wszystko inne się zsynchronizuje, nawet jeśli nie będę używał Safari? Jednak wolę coś z uBlock ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#apple #macbook #iphone
  • 11
@thority: @michalpaw: O, super, dzięki.

Nie wiecie, czy na iOS można zainstalować przeglądarkę z obsługą rozszerzeń? Tak, jak Chrome na Mac albo Firefox na Android.

Jednak nie lubię reklam i wolałbym czymś je zablokować, a AdGuard w Safari niestety wyświetlał reklamy w wynikach wyszukiwania Google.

Co do Chmury to już załapałem, 5GB za darmo albo 50GB/4zł/mc lub 200GB/12zł/mc - czy iCloud obcina wtedy jakość zdjęć, jak ma to miejsce przy
@thority: Wiem, że obsługuje, ale nie ublock, tylko adguard, który, tak jak mówiłem, wyświetlał mi reklamy. Niemniej sprawdzę, dzięki za pomysły.
|
@evan_wykop: Może dlatego, że jest na dwóch makach na raz i coś się buguje? Szkoda, że nie działa, bo wydaje się być ciekawą opcją.
@k__d: sam mam dopiero od 3 dni taki zestaw wiec za bardzo sam nie wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kontynuacja czytania strony z telefonu na komputerze to raczej nic specjalnego ale działa. Jeżeli używasz chrome na Mac + safari na iPhone to działa tylko w 1 stronę tzn. Możesz otworzyć stronę z telefonu na maku (otwiera się normalnie w chromie). Jeżeli safari na obu urządzeniach to wyglada