Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@l4ngu5t4: siedzę na linuksie od 15 lat, działa jak złoto. Gdy używam u kogoś Windowsa, widzę w jakim nędznym kierunku poszedł ten system i jak strasznie ociężały się stał. UX-owo jest tragedia. Mam wrażenie, że Windows składa się z trzech niezależnych GUI, które ktoś pospinał na szybko na trytytki. Ustawienia komputera albo odpalają się na full screenie, w wersji, która wygląda jak na tablety albo w starym klasycznym panelu sterowania. Dlaczego?
Dymany to jesteś jak masz windowsa.


No już grubo się zaczyna XD

Reklamy w systemie


Nie widziałem ani jednej...

wymuszone aktualizacje, które restartują kompa w trakcie roboty


...nie doświadczyłem ani jednej...

przy odrobinie pecha #!$%@?ą coś w systemie i trzeba je cofać.


...również nie znam problemu, @h0man ¯_(ツ)

to nie 2000 rok, takie Ubuntu można bez problemu używać jako domowy OS dla kogoś niewymagającego


@F0rT3hW1n ...kto wie, jak sobie doinstalować na
@Kaioshin: pytam nieironicznie. Co jest takiego wyjątkowego w MacOS, że przy nim Windows uważasz za śmieć? Pracuje od roku na MacBooku Pro 16 i mogę się zgodzić, że sprzęt jest ładny, ma fajny trackpad, klawiaturę i świetny ekran. Natomiast sam system na wiele wad w stosunku do windowsa, a przecież system, a nie sprzęt tu porównujemy. Prędkość działania jest podobna na sprzęcie podobnej klasy. Co mnie drażni w MacOS w stosunku
@l4ngu5t4: windows do pracy to jakiś żart xD niestety w korpo muszę na tym gównie kodować i nigdy bym nie powiedział, że to dobry produkt :

1. prawie żadnych dobrych narzędzi, wszystko trzeba godzinami konfigurować, a na końcu i tak przyjdzie jakiś update, który to #!$%@? w drobny mak.
2. w trakcie dnia jakieś aktualizacje z dupy, po których czasem nie działają rzeczy od samego microsoftu, np. teamsy :D
3. Konsola
@fellipe: zainstaluj sobie Windows subsystem for Linux V2 i jak renkom odjol. Dostajesz the best of both worlds. Masz cały stack linuxowy do developmentu, działają programy windowsowe i gry. Czego chcieć więcej
@flay: Windows i działa razem to duże nadużycie ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) nie używam nieczego czego by nie było na normalny system operacyjny, wiec nie wiem po co mi taki wynalazek