Wpis z mikrobloga

myślisz że tydzień w zamkniętym kurorcie w Hurghadzie, gdzie leżysz przy basenie i pijesz rozwodnione drinki poszerza horyzonty? Nie różnisz się wiele od osób które oceniasz :-)


@Pawery1: tak Seba, tak działa statystyka że 100% NA PEWNO leży na all inclusive
  • Odpowiedz
@TurboDynamo: a gdzie napisałem że wszyscy leżą?
Sprawdź na stronie z ofertami ilość objazdówek i wypoczynku w najpopularniejszych regionach. Zdecydowana większość leży. Na kanarach przewodnik opowiedział nam dowcip że oni kiedyś uprawiali pomidory, ale skapnęli się że Niemców łatwiej się uprawia. Potrzeba tylko kilka litrów piwa, mniej słońca żeby byli czerwoni i czeka się tydzień- dwa na następną partię.
  • Odpowiedz
nie wiedziałem, że UK opuściło kontynent EU po brexicie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@adrian-muffinz: kontynent to Europa, a EU to European Union, czyli Unia Europejska. I tak, UK opuściło EU po bexicie, taki był tego główny cel...
  • Odpowiedz
  • 0
Ale Szwedzi jadą do Norwegii i to już się liczy jako poza eu, dlatego mają więcej niż 80% ale statystyka :-)
  • Odpowiedz
@WypadlemZKajaka: statystyka nie mówiąca zupełnie nic. Raz, że liczymy tylko państwa UE, a nie Europę, ew. strefę Schengen, co byłoby bardziej miarodajne. Dwa, że wypadałoby porównać to z innymi wysoko rozwiniętymi krajami. Pytanie jak często Australijczycy jeżdżą poza Oceanię, albo nawet poza Australię, tak samo jaki procent amerykanów wyjeżdża poza USA/Kanadę/Meksyk.

Poniżej kilka statystyk, niestety nie mówią one zbyt dużo, ale zawsze coś:

Forty percent of those questioned said they’ve never left the country.

Over half of respondents have never owned a passport. (For years U.S. citizens did not need one to travel to Mexico, Canada and on many cruises, which may clarify the
  • Odpowiedz
@WypadlemZKajaka: myślisz że tydzień w zamkniętym kurorcie w Hurghadzie, gdzie leżysz przy basenie i pijesz rozwodnione drinki poszerza horyzonty? Nie różnisz się wiele od osób które oceniasz :-)


@Pawery1: Wczoraj wróciłem z niedrogiego wyjazdu zagranicznego. Było tam naprawdę zatrzęsienie Januszy z Grazynami, nowobogactwa lub majernych chamów. Byłem w innym hotelu i miałem z nimi styczność kilkukrotnie. Bardzo rozczarowało mnie ich zachowanie, ale z drugiej strony moja żona zwróciła
  • Odpowiedz
myślisz że tydzień w zamkniętym kurorcie w Hurghadzie, gdzie leżysz przy basenie i pijesz rozwodnione drinki poszerza horyzonty? Nie różnisz się wiele od osób które oceniasz :-)


@Pawery1: Tak - bo przy tym basenie będziesz miał ludzi z innych krajów (o ile nie ma wydzielonego kojca dla Polaków - mówię trochę z przekąsem, ale często np. hotele dają inne godziny posiłków dla Polaków i Zach. Europejczyków) i możesz zobaczyć jak
  • Odpowiedz
@Pawery1: Ale jednak możesz nawet w tej Hurghadzie zobaczyć te stragany arabów ze wszystkimi "markowymi" ciuchami świata za bezcen. No i później nie piszesz, że imigranci na granicy noszą ciuchy za kilkanaście tysięcy złotych xD
  • Odpowiedz