Wpis z mikrobloga

tam z lewej nie ma CPR?


@Sm3rf1k:

Minimalna szerokości całkowita drogi rowerowej dwukierunkowej i przylegającego do niej chodnika (drogi pieszo-rowerowej dwukierunkowej) powinna wynosić 4,0 m.


Nie wygląda mi, że ten chodnik miał 4 metry.
@sargento: Debil za kierownikiem z 7:54 też tylko czekał na kierowcę... a potem uciekał po wymuszeniu pierwszeństwa chodnikiem.

Można tak w nieskończoność albo po prostu żyć w zgodzie i szukać rozwiązań problemów a nie wymagać od kogoś bezwzględnego przestrzegania prawa.
tyle że pajac na rowerze z własnej winy zginie sam


@sargento: rowerzyści jeśli już to częściej sami giną jeśli powodują wypadek ale zdarza się tak że powodują wypadki śmiertelne gdzie giną inni.

https://czestochowa.wyborcza.pl/czestochowa/7,89625,24475387,pijany-rowerzysta-spowodowal-wypadek-w-ktorym-zginal-motorowerzysta.html

natomiast pajac w samochodzie z własnej winy zabije kogoś.


@sargento: Lub zabije siebie a ktoś inny będzie ranny.

Groźniejszy jest rowerzysta z drugiego nagrania ponieważ nie przejmował się bezpieczeństwem ani zasadami ruchu drogowego a kierowca auta z
kierowca udowadnia że przepisy zna


@aarahon: udowodnił że przepisy znał.

Z tym że kierowca udowadnia że przepisy zna a rowerzysta jest tylko prawnie zobligowany do przestrzegania przepisów a nikt nie sprawdza czy je zna.


@aarahon: w tym tkwi sęk. Koleś który udowodnił że przepisy znał udowadnia że ma je w dupie.
udowodnił że przepisy znał.


@sargento: Czyli może ich nie znać godzinę po zdaniu prawka?

w tym tkwi sęk. Koleś który udowodnił że przepisy znał udowadnia że ma je w dupie.


@sargento: i robi to tak by nikomu nie stała się krzywda. Za to rowerzyści jak widać mają na to wywalone.
Czyli może ich nie znać godzinę po zdaniu prawka?

@aarahon: chociażby przepis o pierwszeństwie pieszego chcącego wejść na przejście obowiązuje w Polsce od 1988 roku. Teraz łaskawie dopisali go do ustawy a wielu zmotoryzowanych ciągle go nie zna.

i robi to tak by nikomu nie stała się krzywda.

@aarahon: dziura w jezdni, guma, pęknięty łańcuch i wyprzedzany rowerzysta jest potrącony.

Za to rowerzyści jak widać mają na to wywalone.

@
chociażby przepis o pierwszeństwie pieszego chcącego wejść na przejście obowiązuje w Polsce od 1988 roku. Teraz łaskawie dopisali go do ustawy a wielu zmotoryzowanych ciągle go nie zna.


@sargento: Dlatego są mocne akcje promujące a kierowca który zdaje prawo jazdy przepisy zna - za ewentualne zmiany tych przepisów odpowiedzialne są również i media które mają o tym informować a w tym przypadku było to mocno zaniedbane.

dziura w jezdni, guma, pęknięty
odpowiedzialne są również i media


@aarahon: czyli to odpowiedzialność telewizji i radia, by Kowalski który otrzymał swoje pj w latach 80 dając sekretarzowi w gminie worek ziemniaków, pół świniaka i przejeżdżając malczanem 200 metrów polną drogą, raz w roku sięgnął po ustawę PoRD która już nie nazywa się "kodeks drogowy" i łaskawie sobie przypomniał? I potem "panie władzo, 20 lat tutaj tak jeżdżę i jeszcze nigdy wypadku nie miałem". Albo ostatnio
@sargento: No ten opis bardziej pasuje to tego rowerzysty który wg Ciebie miał PJ ale dalej nadinterpretujesz to co piszę i skaczesz po różnych sytuacjach gdy sprawa jest prosta.