Wpis z mikrobloga

Siemka, niestety prawdopodobnie będe musiał zimować motocykl pod tzw chmurką, nie chce żeby pordzewiał itp więc znalazłem taki pokrowiec oraz antykorozyjny spray. Myślicie że ten pokrowiec i spray wystarczy?. Ofc wiem o wyjęciu akumulatora i zalaniu baku do pełna. Link do pokrowca i sprayu ( https://allegro.pl/oferta/zimowanie-pokrowiec-antykorozyjny-na-motocykl-xxl-11466012280 ) ( https://allegro.pl/oferta/zimowanie-motocykla-spray-scottoil-fs365-250ml-11219828813?fromVariant=11219765195) A i jeszcze jedno po wyjęciu akumulatora moge go tak po prostu zostawić i normalnie bedzie trzymał napięcie czy trzeba raczej kupić jakąś ładowarke?
#motocykle
  • 14
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@expal: kup sobie prostownik z allegro za 50 PLN taki automatyczny i styknie. Co do zimowania to niestety - musisz brać na klatę, że może trochę gdzieś złapać ruda z wierzchu. Ale bez paranoi ;)
@expal: jak jeszcze nie zamowiles to dobrze bo to jest pokrowiec przeciw kurzom... szczelnie zamkniety bedzie ci sie zbierac wilgoc w srodku...

Poszukaj cos w okolicy, moze ktos podnajmuje garaz we 4?
a jesli musisz to poszukaj pokrowaca zewnetrznego... chyba nawet w PL mozesz kupic oxforda...
Kup sobie zwykle WD40 albo cos smar sylikonowa w puszcze i popsykaj wszystkie srubki oraz laczenia elementow... jesli uchronisz go przed deszczem i sniegiem oraz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@expal: najważniejsze żeby wilgoć miała jak uciec z tego pokrowca. Zamkniesz go szczelnie to moto będzie się kisilo w nim i tyle. Lepiej już zostawić pod gołym niebem niż w tym trzymać. Serio...
@bystrygrzes: Na szczescie jeszcze nie kupiłem, Może poszukam kogoś kto wynajmuje taki garaż albo zrobie tak jak napisałeś, pokrowiec jakiś tam mam. Także dzieki za pomoc
@expal: ogarnij sobie jakąś lokalną grupę moto na fejsie. Często się ludziska zgadują, żeby wynająć garaż na kilka osób, albo ktoś się ogłasza, że taki garaż posiada i za jakąś opłatą udostępni miejscówkę na przechowanie sprzętu.

Szkoda go tak pod chmurką trzymać. Ale jak już nie będziesz miał wyjścia, to smarowanie łańcucha, bak pod korek, aku do ciepła, jak jest w dobrej kondycji to powinien do wiosny wytrzymać, w międzyczasie możesz
@expal: drogi ten moto? Ja od kilku sezonów trzymam swój pod chmurką, pod wiatą i jest z nim wszystko ok, oddychający, drogi pokrowiec, w poprzednich zimach aku nie wyciągałem, nie pamiętam czy z 9 lat mu stuknęło, to przez pierwsze dwie zimy, które były łagodne, sobie robiłem małą przejażdżkę co tydzień, ewentualną sól spłukiwałem, rok temu zima była wyjątkowa, to nie jeździłem z 2 miesiące czy ileś, licząc się z tym,