Wpis z mikrobloga

Gdzie uderzać w sprawie podłączenia kabla do internetu na wsi, aby móc w końcu podpisać umowę o internet stacjonarny. Na mapach kabel telekomunikacyjny jest na terenie całej miejscowości, tylko pal licho akurat nie ma kabla podłączonego do mojego domu. Pewnie o światłowód nie mam co wyskakiwać jeśli sprawa dotyczy małej wsi.
#internet #orange #play #plus #siec #tmobile #vectra #www #informatyka
  • 9
  • Odpowiedz
@MajinS: Do operatora ktory swiadczy uslugi w okolicy, nie ma zadnego? Swiatlowod to w teorii masz wszedzie tam gdzie jest dostepna Neostrada tylko doprowadzony do szaf ulicznych czy centralki Orange wiec mapkami sie nie sugeruj. Niby na mapach uke mozesz zglaszac zapotrzebowanie ale szczerze mowiac tez niewiele to daje.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MajinS: sprawdź kto jest operatorem na wyszukiwarka.uke.gov.pl i do nich uderzaj. Może się okazać że muszą wydzierżawić studzienki albo słupy np od Orange i zgodzą się na podłączenie, jeśli będziesz płacić za dzierżawę np 100zł od studzienki miesięcznie :/. W takim wypadku trzeba szukać radiówki.
@krzywy_kanister: wiesz co, daje takie zgłoszenie coś, tyle że w perspektywie wielu lat - jak akurat będą mieli plan na dany region typu POPC to
  • Odpowiedz
@Odczuwam_Dysonans: Niektore obszary to nie dostaja popca przez lata pomimo tego, ze nowe budynki nie maja nawet neostrady, nie ma tam radiowki czy jakies skrawki zasiegu komorkowego ale POPC dofinansuje miasto wojewodzkiego, o czym ty mowimy?
Sama baza adresow w UKE jest dziurawa, mozesz miec dotacje na ulicy gdzie mieszkasz ale stosunkowo swiezy paroletni budynek sie nie zalapie.
Wyszukiwarka uke to tez niezla sciema, pod moim adresem pokazuje Neostrade ktorej nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@krzywy_kanister: no bywają takie problemy, a przy samym POPC poszło dużo wałów, jak to u nas :P
Ale tak czy siak lepiej zgłosić popyt niż nie, żeby potem się nie obudzić jak przetarg na dany obszar zostanie już klepnięty przez któregoś operatora. Jeśli jest problem na mapce to zgłosić mailowo do UKE.
  • Odpowiedz
@MajinS: Nie rób tego. Nie popełniaj tego błędu i nie bierz neostrady ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jak masz gdzieś BTS z T-Mobile to ogarnij jakaś kartę z netem z T-mobile i sprawdź jak śmiga. Na zadupiach BTSy nie obciążone i necik śmiga jak marzenie.
  • Odpowiedz
@MajinS: Tak jak pisze @Ariul: neostrada to zło, zobacz internet dla domu LTE od tmobile, teraz była promocja do 30Mbps i do 60Mbps, oba bez limitu transferu za 60zł, ja zrezygnowałem ze światłowodu inea na rzecz tego tmobile w lte.
Miałem do:
do 2017 neostradę do 20Mbps, było takie 6,8Mbps
2017-2019 T-mobile LTE do 20Mbps, było dobre 20Mbps
2019-2021 światłowód inea 300/300Mbps, było te 300Mbps, ale ciągłe problemy z internetem
  • Odpowiedz