Wpis z mikrobloga

Co robicie ze swoimi ciężko zarobionymi złotówkami? Od stycznia co miesiąc mi będzie zostawało mniej więcej 25k po podatkach i nie wiem co z tym robić w sumie. Do tej pory żyłem praktycznie od pierwszego do pierwszego, wieczny konsumpcjonizm był, teraz zwyczajnie nie przejem tego. Stałe przelewy charytatywne już dawno ustawione.
Zastanawiam się co miesiąc kupować po same jaja btc (jak stanieje) i jakieś spółki dywidendowe typu pko czy pzu, żeby mieć emeryturę.
0 kredytów, a mieszkanie to czekam aż babcia umrze i będzie za darmo.

ibn4 daj mi. Zarób se, jak dostaniesz to będziesz ciągle smutnym człowiekiem.
#programowanie
  • 9
@KomentatorTramwajowy: java, dosłownie java. W miarę dobrze znam javę i jej ekosystem. Nie to, że spacjalizuję w hft, nie jestem specem od mikroserwisów czy architektury. Zwyczajnie umiem zajrzeć do heapdumpa i naprawić aplikację. I w miarę dobrze umiem dobrać narzęzdia. Tyle
@happy3dprints: Krypto (raczej long term, w innym przypadku powoduje zbyt dużą dystrakcję jak dla mnie), nieruchomości (rynek wtórny), waluty obce. 25k tylko po podatkach? Kasa fajna, ale żeby wyjść spod kieratu wcześniej niż później jednak trzeba inwestować :).