Wpis z mikrobloga

Odnośnie pomysłów na nie leczenie tych którzy nie chcą się szczepić:

System opieki zdrowotnej działa tak że szpitale pomagają każdemu niezależnie od tego czy jest debilem czy rozsądny.
Możesz być dowolnie głupi i w dowolny sposób niszczyć swoje zdrowie (w sposób nagły lub przewlekły), nawet niszcząc swoje zdrowie możesz narażać zdrowie innych, ba nawet możesz zabijać innych! a służba zdrowia ma ci pomóc bo tak ten system został stworzony.

możesz chlać wódkę i dostać marskości wątroby służba zdrowia Ci pomoże
możesz ruchać się bez gumy dostać syfilisu,opryszczki, hifa a służba zdrowia ci pomoże
możesz palić fajki dostać raka płuc a służba zdrowia Ci pomoże
możesz #!$%@?ć się w przystanek autobusowy swoim BMW zabijając pięcioro dzieci a służba zdrowia Ci pomoże
możesz #!$%@?ć muchomory sromotnikowe i poczęstować nimi przyjaciół a służba zdrowia zrobi ci przeszczep wątroby
możesz #!$%@?ć się z dachu/mostu/schodów po pijaku a służba zdrowia ci pomoże
możesz żreć cukier/chlać piwo/#!$%@?ć pizzę dostać przez to cukrzycy a służba zdrowia Ci pomoże
możesz na własne życzenie mieć 100 kilogramów nadwagi, cukrzycę, nadciśnienie itp itd, a w konsekwencji dostać raka a służba zdrowia Ci pomoże
możesz napić się wody z kałuży....
możesz ćpać dragi na imprezie i #!$%@?ć sobie tym (nie wiem co) a służba zdrowia ci pomoże
możesz latami ćpać dragi i wszystko sobie rozwalić a służba zdrowia ci pomoże
możesz połknąć gwoździe, czy wsadzić sobie lalkę barbi w dupę a służba zdrowia Ci pomoże
możesz robić dowolnie głupie rzeczy i dowolnie zagrażać tymi głupimi rzeczami sobie/innym ludziom a służba zdrowia Ci pomoże niezależnie od tego ile to będzie kosztowało!!!!

powtarzam, służba zdrowia nie stawia warunków, ONI NIE SA OD OCENIANIA POSTAWY MORALNEJ TYLKO OD LECZENIA
jeśli teraz przychodzi jakiś przygłup i mówi że "nieszczepionych nie powinno się leczyć" bo on tak uważa... to ja pytam co z całą resztą ludzi którzy niszczą swoje i innych zdrowie i "zapychają szpitale" ?
Tylko jedną postawę będziemy piętnować a reszta jest spoko? Gdzie tu sens? gdzie logika? gdzie konsekwencja?

ostatnie kilkadziesiąt lat wpajano nam że ludzie są równi... co się z tym stało? covid zeżarł?


#koronawirus
  • 30
  • Odpowiedz
@Adam_Prosty I krótko mówiąc masz rację. Żeby była jasność - jestem głębokim zwolennikiem i propagatorem szczepień. Ale coś, co cenię w byciu lekarzem to brak dylematów moralnych. Mam pomóc każdemu. Nie ja jestem od oceniania, czy jest dobry, czy zły, czy zasłużył czy nie.
I też racja jest, że pomagamy ludziom, którzy wiele lat bardzo ciężko pracują na swoje choroby, często z pełną świadomością. Mimo to robimy dla nich wszystko, co możemy.
  • Odpowiedz
@mbasasello:
też myślę że takie coś nie przejdzie... ale jak w TV pokazują "medycznego eksperta" który do czegoś takiego nawołuje to mi się scyzoryk w kieszeni otwiera...
jakim trzeba być moralnym karaczanem żeby takie coś mówić? jak nisko upadła TV że takiego karaczana pokazuje?

imo takie wstawki to przesuwanie okna overtona w stronę segregacji.

ps. i ja tez nie jestem przeciwnikiem szczepień, jestem przeciwnikiem zmuszania ozdrowieńców, segregacji, kłamstw w mediach i
  • Odpowiedz
@Adam_Prosty W leczeniu nie sądzę. Tak jak pisałem - czemu tylko niezaszczepieni? Czemu nie grubasy? Czemu nie alkoholicy? Czemu nie ktoś, kto sobie świadomie robi krzywdę?
Już pomijam, że jeśli chodzi o medyków to tak, jak pisałem - nie jesteśmy od oceniania, tylko od leczenia. Oczywiście, w to wchodzi także informowanie pacjenta o tym, że jego zachowania są ryzykowne i szkodliwe, zachęcania i wspierania w zmienianiu ich, propagowaniu zachowań prozdrowotnych.
Ale nie
  • Odpowiedz
W leczeniu nie sądzę.


@mbasasello: też nie sądzę że w leczeniu
w ogólnym budowaniu hejtu na nieszczepionych.
"nieszczepieni zajmują OIOM szczepionym, nieszczepionych nie powinno się leczyć a się leczy... budżet rujnują itp itd"

już w tym całym hejcie narracja zapomniała że szczepienie jest dobrowolne że nie ma sensu szczepić kogoś kto przechorował i przeciwciał ma pod korek...

zrobili dwie grupy "mądry bo szczepiony" i "tępy antyszczep płaskoziemca po podstawówce" nie ma
  • Odpowiedz
jakoś wszystkie szczepionki ludzie oezyjmaja a o covid się zesrali tylko


@umtali: jakoś inne szczepionki nie były powiazane z segregacją kodami QR, stygmatyzacją tych niechętnych,
nie trąbiono o nich 24/7 w TV i nie wyzywano od idiotów płaskoziemców po podstawówce każdego kto zadał pytanie! lub wyraził jakąś wątpliwość...

taka mała różnica!

o szczepionkę na grypę mogłeś zapytać jaka jest procedura sprawdzania każdej partii preparatu przed podaniem pacjentom... i uzyskałeś odpowiedz
zapytaj
  • Odpowiedz
@kotecci: Szybko z Islandii przeszliście na Irlandię, jedno i to samo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przecież to Islandia miała być na coś dowodem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz