Wpis z mikrobloga

Odnośnie pomysłów na nie leczenie tych którzy nie chcą się szczepić:

System opieki zdrowotnej działa tak że szpitale pomagają każdemu niezależnie od tego czy jest debilem czy rozsądny.
Możesz być dowolnie głupi i w dowolny sposób niszczyć swoje zdrowie (w sposób nagły lub przewlekły), nawet niszcząc swoje zdrowie możesz narażać zdrowie innych, ba nawet możesz zabijać innych! a służba zdrowia ma ci pomóc bo tak ten system został stworzony.

możesz chlać wódkę i dostać marskości wątroby służba zdrowia Ci pomoże
możesz ruchać się bez gumy dostać syfilisu,opryszczki, hifa a służba zdrowia ci pomoże
możesz palić fajki dostać raka płuc a służba zdrowia Ci pomoże
możesz #!$%@?ć się w przystanek autobusowy swoim BMW zabijając pięcioro dzieci a służba zdrowia Ci pomoże
możesz #!$%@?ć muchomory sromotnikowe i poczęstować nimi przyjaciół a służba zdrowia zrobi ci przeszczep wątroby
możesz #!$%@?ć się z dachu/mostu/schodów po pijaku a służba zdrowia ci pomoże
możesz żreć cukier/chlać piwo/#!$%@?ć pizzę dostać przez to cukrzycy a służba zdrowia Ci pomoże
możesz na własne życzenie mieć 100 kilogramów nadwagi, cukrzycę, nadciśnienie itp itd, a w konsekwencji dostać raka a służba zdrowia Ci pomoże
możesz napić się wody z kałuży....
możesz ćpać dragi na imprezie i #!$%@?ć sobie tym (nie wiem co) a służba zdrowia ci pomoże
możesz latami ćpać dragi i wszystko sobie rozwalić a służba zdrowia ci pomoże
możesz połknąć gwoździe, czy wsadzić sobie lalkę barbi w dupę a służba zdrowia Ci pomoże
możesz robić dowolnie głupie rzeczy i dowolnie zagrażać tymi głupimi rzeczami sobie/innym ludziom a służba zdrowia Ci pomoże niezależnie od tego ile to będzie kosztowało!!!!

powtarzam, służba zdrowia nie stawia warunków, ONI NIE SA OD OCENIANIA POSTAWY MORALNEJ TYLKO OD LECZENIA
jeśli teraz przychodzi jakiś przygłup i mówi że "nieszczepionych nie powinno się leczyć" bo on tak uważa... to ja pytam co z całą resztą ludzi którzy niszczą swoje i innych zdrowie i "zapychają szpitale" ?
Tylko jedną postawę będziemy piętnować a reszta jest spoko? Gdzie tu sens? gdzie logika? gdzie konsekwencja?

ostatnie kilkadziesiąt lat wpajano nam że ludzie są równi... co się z tym stało? covid zeżarł?


#koronawirus
  • 30
@Adam_Prosty: Nie jestem oczywiście za tak absurdalnym rozwiązaniem, ale twoje przykłady nie do końca oddają o co chodzi. Osoby które piją wódkę, albo skaczą z dachu i mówią, że to zdrowe to raczej margines.

Tutaj sytuacja jest odrobinę inna. Upraszczając sytuację, masz lekarza "x". Lekarz "x" mówi "zaszczep się", a ty z przekonaniem, że jesteś mądrzejszy mówisz, że nie szczepię się, bo iksie nie masz racji, ja mam rację, ja się
@kaemka:
serio nie ogarnąłeś że nie tobie oceniać w jaki sposób mogę być głupi?

tak samo policja mówi żeby nie #!$%@?ć swoim BMW, wszystkich sprawców wypadków drogowych przestać leczyć? zgodnie z twoją logiką tak powinno się zrobić!

w wypadkach drogowych masz rocznie 40 000 rannych dajmy na to że połowa z nich to sprawcy... nie leczyć #!$%@?ów mogli jechać przepisowo!!!
tak?
@taktoto: Jak wspomniałem wyżej NIE jestem za opcją odmawiania leczenia nawet najcięższym szurom.

Twoja sytuacja będzie analogiczna tylko i wyłącznie wtedy, gdy pójdę do lekarza, lekarz powie żebym schudł, a ja powiem, że bycie grubym jest zdrowe i niech pali wroty.

@Adam_Prosty: Chodziło mi o to, że twoje przykłady nie są analogiczne. Analogiczne będą wtedy kiedy ci kierowcy bmw będą mówili, że szybka jazda nie wpływa na ich bezpieczeństwo.
Chodziło mi o to, że twoje przykłady nie są analogiczne. Analogiczne będą wtedy kiedy ci kierowcy bmw będą mówili, że szybka jazda nie wpływa na ich bezpieczeństwo.


@kaemka:

co?

jak kierowca BMW #!$%@? i się #!$%@? ale wie i przyznaje że to niebezpieczne to jest ok i takiego leczymy?

a jak kierowca BMW uparcie twierdzi że "ja lubię #!$%@?ć i jak ja #!$%@? to jest bezpiecznie" to takiego nie leczymy?

bo
@Adam_Prosty: > wielu kierowców tak mówi, sam takich znam.
I zapewne jak zauważyłeś, sprawcy wypadków którzy rażąco łamali przepisy z reguły są znacznie surowiej karani ( ͡° ͜ʖ ͡°) (nie dotyczy polityków)
@Adam_Prosty: No na razie leczą i nie łamiesz prawa, czyżbyś postulował obowiązkowe szczepienia? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zastanówcie się też 2 razy czego chcecie i czy to czego chcecie to jest to czego chcecie, bo jeśli taka retoryka anty będzie popularna to po prostu zrobią szczepienia obowiązkowymi i fajrant, elo, pora na csa.
@Adam_Prosty:

szczepieni roznosza tak samo!

Nie roznoszą tak samo. Potencjalnie chorują krócej (krócej więc zarażają), dodatkowo potencjalnie chorują lżej, a więc jak chorują to rozsiewają mniejszą ilość wirionów dookoła. No i potencjalnie znacznie rzadziej zapychają szpitale.
@kotecci spytaj się rządzących w tych krajach. Temat tej rozmowy jest inny więc nie odwracaj kota ogonem.

@Adam_Prosty czytałem gdzieś, że zawsze w miejscu gdzie pojawiają się szczepienia jest wzrost zakażeń bo zaszczepieni olewają zalecenia dot. ograniczenia rozprzestrzeniania się danego wirusa i w sumie się im nie dziwię. Nie mogę jednak tego teraz znaleźć więc piszę jako ciekawostkę. Dlatego więc powinno się patrzeć na zgony i hospitalizację.