Wpis z mikrobloga

Miraski z tagu #kawa polecacie jakieś smaczne kawki do spróbowania z dripa? Teraz sobie na zmianę piję Vergnano Antica Bottega i Segafredo Intermezzo i ogólnie smakują mi obie, ale chciałbym sobie od czasu do czasu coś odmienić :D Co tam dobrego pijacie?
  • 16
Vergnano Antica Bottega


@boogi77: Ziom, bez urazy ale obie te kawy to z tego co widzę sam wungiel i to w dodatku średniej jakości. Jeśli chcesz coś klasycznego to weź sobie kup Parzuchę, ziarna albo mieloną
https://sklep.kawa.pl/products/copy-of-hard-beans-polska-parzucha-kawa-ziarnista-1kg
A jeśli chcesz poznać coś nowego (a skoro pijesz te dwie wspomniane wyżej kawy to raczej na pewno nie znasz..) to zacznij od Się przelewa z HAYB'a https://www.coffeedesk.pl/product/12298/Hayb-Sie-Przelewa-Owoc-500G. To świetna kawa do rozpoczęcia przygody
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sradam: A mi smakuje ( ͡° ͜ʖ ͡°) A tak na serio to jako taka codzienna kawka do śniadania to obie mają taki właśnie smak jak mi pasuje do bułki z masłem i jajecznicy xD A szukam czegoś co sobie będę mógł wypić dla samej przyjemności picia kawki, więc chętnie przetestuje Twoje propozycje :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sradam: a jeszcze sobie sprawdziłem ile sypie to zaważyło mi się 22g na 400ml wody, więc chyba przypadkiem się udało mniej więcej ok :D Do tej pory zalewałem 90°, czajnik umie tylko co 10 ustawiać temperaturę :(
@boogi77: A ja zalewam wrzątkiem i zwykłym czajnikiem i mi smakuje. Chociaż przy omniroastach lubię zmniejszyć, ale wtedy raczej aeropress używam mimo wszystko. Co do kawek to Się Zalewa z HAYB jest spoczko, i polecam zamówić mimo wszystko bezpośrednio z palarni, bo zestaw wychodzi taniej, no i darmowa jest od 50 zł.
@boogi77: nie no jak ci smakuje to najważniejsze ale fajnie jest czasem wychodzić z tej strefy komfortu, szukać czegoś nowego.. ;) 90 stopni jest lepsze niż wrzątek. Parzucha jest spoko ale serio spróbuj czego nowego typu jakaś Kenia albo Etiopia, Się przelewa jest super opcją na początek eksperymentów, fajna "herbaciana" I bez nachalnej kwasowości
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sradam: no taki jest plan, ale nie chcę wszystkiego na raz zamawiać bo ta kawa chyba jak leży to traci powoli swoje właściwości? Czy nie ma to znaczenia?
@boogi77: przerabiałem to co ty. Też mi smakowały kawy jak z niemieckiej mielonki. To jest ten smak którym tłukli nas przez 30 lat od końca komuny. Więc nie kupuj kawy za 75 zł za 1kg, skoro to samo będziesz miał w Lavazzie Suerte, albo Lavazzie e gusto classico za max 40 zł.
Kup sobie Lavazze roso, kup sobie Lavazze oro czarną kup sobie inne i pij każdej po tydzień i zmieniaj
oremi - @boogi77: przerabiałem to co ty. Też mi smakowały kawy jak z niemieckiej miel...

źródło: comment_1637701577THUN6NnloDIdgo2pxhTHHu.jpg

Pobierz