Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mirki, ma ktoś uporczywy problem z #kurzajki? Na te #!$%@? nie ma jednego złotego sposobu, który by zawsze działał ale są sposoby lepsze i gorsze. Najlepszy jest, kurła uwaga, sposób z taśmą klejącą. Taką szarą z włóknami taśmą MacGyvera. Aka powertape albo duct tape.

Pewno ten wpis utonie na mirko, więc nie chce mi się specjalnie rozpisywać ale jak ktoś ciekawe to niech da znać. Napiszę więcej. Z fartem!

#hpv #skora #leczsiezwykopem
  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@elperson: no i co ta służba zdrowia niby zwojuje? Można np. wymrażać. Dużo bardziej bolesne i uporczywe, szczególnie na stopach, a szansa na to, że zadziała mniejsza niż przy użyciu taśmy xD

Mieszkam w Londynie i taki sposób mi zalecił oficjalnie lekarz pierwszego kontaktu. Myślę, co ten znachor to ja nawet nie... widać, to opowieści o brytyjskiej służbie zdrowia nie były przesadzone. Ale szukam, czytam i #!$%@?. Wg badań to jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@szpongiel: I co Ty robisz ta taśma?

@Ludwik_VI: zaklejasz taką #!$%@?ę kurzajkę i okoliczną skórę na szczelno. Taśmę trzeba zmieniać co 6 dni albo częściej jeśli się rozszczelni/zaczyna odchodzić (na stopie to może być nawet trzeba i co dzień jeśli się dużo chodzi) i w zasadzie tyle. Te #!$%@? się topią niczym z wosku odparzone pod tą taśmą. Przy zmianie taśmy zazwyczaj odchodzi wraz z taśmą kawałek kurzajki, albo można
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szpongiel: A te #!$%@? szmaty nie lepiej zamrozić preparatem?

@Ludwik_VI: to jest bardziej inwazyjne i bywa, że mniej skuteczne. Choć ja kiedyś jedną u dermatologa wiele lat temu wymroziłem i się wtedy udało. Ale nie znałem sposobu z taśmą ¯\_(ツ)_/¯
Po mrożeniu boli i też blizny mogą zostać, a po taśmie nie. Takim preparatem do mrożenia samemu z apteki też się zdarzyło, że próbowałem ale albo go nie umiałam zaaplikować
@damian-ratusiewicz: powodzenia, trzymam kciuki.
Mnie taśma je w większości ściągnęła ale z jedną nie jestem pewien - ślad został czy szmata odrasta.
Jeszcze mogę polecić maść ze spiruliną. Ale to nie do usuwania tylko właśnie do zapobiegania aby nie odrosły po usunięciu.