Wpis z mikrobloga

W tauronie jest do wyboru taryfa pod nazwą Prąd EKO, która jest 10% tańsza od standardowej Taryfy Sprzedawcy. Wszędzie ją polecają i wciskają na siłę, toteż pojawia się pytanie co jest z nią nie tak i jakie ma wady i dlaczego takie duże? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pani ds. sprzedaży na infolinii powiedziała, że jest bez wad i opłata handlowa jest taka sama jak w Taryfie Sprzedawcy. Ktoś słyszał lub coś wie? Wydaje się to dziwne, bo nie dość, że jest taniej, dają jakiś support typu elektryk 24h to jeszcze energię z OZE.

Nie wiem czy to coś zmienia w tej sprawie, ale będę zakładał fotowoltaikę.

#tauron #energia #prad #fotowoltaika #elektryka #elektrownia
  • 6
  • Odpowiedz
Prąd EKO


@ajron_men: to jest marketing. Pozyskanie nowego klienta. Zmieniłbyś dostawce energi iza 2-5% na rachunku? A ta kto masz PROND EKO i jakieś bonusy to może zmienisz. Rabat masz minimum 5% od ceny obecnej ale tylko energia a przesył zostaje taki jak masz. Już nie masz znizki za e-fakture bo e-fakture masz jako jedyną w standardzie.
  • Odpowiedz
@zibizz1: akurat mam C12a (firma) i tam jest -10% od standardowej taryfy. Wiem, że dla osób fizycznych w Taryfie Sprzedawcy nie ma opłaty handlowej. Nie wiem jak dla firm?
  • Odpowiedz
@ajron_men: brzmi jak ściema, zawsze do tego typu ofert coś się dopłacało. Tak jak mówisz, osoby fizyczne w taryfie sprzedawcy nie mają opłaty handlowej i stawiam, że firmy też nie, a infolinia jest niedoinformowana lub manipuluje.
  • Odpowiedz
@ajron_men: Nie ma opłaty handlowej, a stawka stała?
Bo zajrzałem sobie w cennik i 6,13zł vs 17,50zł w taryfie eko.
2 grosze tańszy prąd (też sprawdziłem) tego nie zrekompensuje.
  • Odpowiedz
@ajron_men: Taryfa G11 ustawowo nie posiada opłaty handlowej i sprzedawca energii nie może jej pobierać (choć często trudno o taką ofertę bez przepychania się z nimi).
Chyba, że skusisz się na jakąś ofertę prądu tańszego za 1kWh o ileś tam procent - to sobie zrekompensują tańszą energię, dodatkową opłatą handlową, albo/i/lub lojalką.
  • Odpowiedz