Wpis z mikrobloga

@SendMeAnAngel: Dlaczego wy wszyscy jesteście tak ciemni?
Czy dziwi cię że polscy przedsiębiorcy akceptują tylko PLNy a innych walut nie?
W drugą stronę. Czy jeżeli kupujesz coś np. w Niemieckim Amazonie i nie akceptuje on PLNów to uważasz że PLN jest walutą czysto spekulacyjną? W skali świata przedsiębiorcy akceptujący PLNy to jakieś promile...
Dlaczego tylko od BTC wymagacie aby wszyscy go bezpośrednio akceptowali?
Kiedy jesteś za granicą i płacisz swoją kartą
Opposition_Fuhrer - @SendMeAnAngel: Dlaczego wy wszyscy jesteście tak ciemni?
Czy dz...

źródło: comment_1637573692nJFSaf3eY5RQpEqQ8WxgX4.gif

Pobierz
Kiedy jesteś za granicą i płacisz swoją kartą a twoje PLNy są za opłatą konwertowane na miejscową walutę przez twój bank, lub bank odbiorcy i odbiorca otrzymuje swoją walutę a twoich śmieciowych PLNów nie, to cię to dziwi?


@Opposition_Fuhrer: 2021 rok, kantorów internetowych jakby nasrali, nawet w przeciętnym banku, a ktoś się bawi w płacenie kartą złotową poza granicami xD
@Filipterka25: Przecież to nieistotne geniuszu czy się używa takiego rozwiązania, to przykład CO SIĘ DZIEJE KIEDY CHCESZ PŁACIĆ OBCĄ WALUTĄ. Przyjmują swoją walutę a nie obcą. Weź ty sobie zbadaj IQ, przerazisz się. Tak proste błędy logiczne i ich nie dostrzegasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przecież to nieistotne geniuszu czy się używa takiego rozwiązania, to przykład CO SIĘ DZIEJE KIEDY CHCESZ PŁACIĆ OBCĄ WALUTĄ.


@Opposition_Fuhrer: No, z kantorem płacisz jakieś 0,6-1% prowizji.

Przyjmują swoją walutę a nie obcą


@Opposition_Fuhrer: rok 2021, nadal ktoś uważa BTC za walutę, nie za walor spekulacyjny.

Swoja drogą, nie miałeś mieć mnie na czarnej?
No, z kantorem płacisz jakieś 0,6-1% prowizji.


@Filipterka25: Ale co to ma za znaczenie jełopie w temacie o którym mówię? OK, niech ci będzie kantor. Też zamieniasz swój fiat na inny, bo odbiorca tylko taki akceptuje.... No i co? Uważasz że to ma jakieś znaczenie odnośnie sensu mojego wpisu? ZAORAŁEŚ MNIE? :D NIE WIEM CO TAM SOBIE MYŚLISZ, W JAKIŚ SPOSÓB ZDYSKREDYTOWAŁEŚ SENS TEGO CO MÓWIŁEM? :DDDDDDDDD

A tak przy okazji,
Nie wiem, konto walutowe USD byś po to robił? I płacił zwykłym przelewem? Np. na stacji benzynowej?


@Opposition_Fuhrer: Tak, zrobiłbym konto walutowe, następnie wymienił PLN na USD i użył karty multiwalutowej. Jeżeli ma się kartę multiwalutową to pozostałe elementy ogarniesz w ok. 1-2 minuty.

Ale co to ma za znaczenie jełopie w temacie o którym mówię?


@Opposition_Fuhrer: Kosztów. Spread będzie pomijalny. Przy dowolnym krypto koszty wymiany nie są ani pomijalne,