Wpis z mikrobloga

Witam #druk3d Próbuję wydrukować zaprojektowany przeze mnie element (pic rel) i mam problem z podwijającymi się rogami, a nawet jedną ścianką (zaznaczone na żółto). W jaki sposób sobie z tym radzicie?
Drukarka Ender 3 v2, filament PLA. Drukuję z ustawieniami 200*C dysza i 70*C stół, do tego obniżyłem prędkość druku do 90%. Element ma spore wymiary, bo 210mm x 140mm x 10mm, czy już sam rozmiar jest w jakiś sposób problematyczny? Może korzystniej byłoby żeby te wywinięte rogi zamienić w modelu na zaokrąglone? Inny pomysł, to żeby na najniższej warstwie dodać dodatkowe kształty które by "zakotwiczyły" fragment narażony na podwijanie, a po druku można by to odciąć. Co myślicie?
#pytanie #modelowanie3d
Pobierz mirkogreg - Witam #druk3d Próbuję wydrukować zaprojektowany przeze mnie element (pic ...
źródło: comment_1637501123elsIHp1Be83PN8rxrqH670.jpg
  • 11
@mirkogreg: 70C na stole przy PLA to zdecydowanie za dużo, spróbuj 50-55C. Możesz dodać brim, zwiększyć line width przy pierwszej warstwie i drukować ją wolniej. W przypadku tego modelu nawiew możesz znacząco zmniejszyć.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mirkogreg: Zmniejsz temperature stołu do 50-60 stopni, 70 to za duzo dla PLA.
Nie drukuj na gołym szkle tylko daj coś pomiędzy dla adhezji. Jak lakier hegron, dimafix, czy niektóre kleje w sztyfcie. Poczytaj w Internetach i znajdziesz. Reszta wymienionych tu porad będzie zbędna.