Wpis z mikrobloga

Kąkuterowe Mirki czy taki #upgrade (szczegóły na foto poniżej) ma jakikolwiek sens czy poprostu kupić zwykły #ssd po SATA i nie kombinować?
Generalnie podzieliłby się ktoś swoją wiedzą albo podesłał jakiś suplement wiedzy na temat dysków i technologii, bo jestem trochę do tyłu i mogę się zrobić w trąbkę...
Chce dodać prędkości do laptopa, Asus z i5 ale na starym hdd.
Jaki ssd kupić ~500gb żeby się nie zawieźć (górna półka niepotrzebna, użytkowanie sporadyczne, żadnych gier).
Czy może taka przelotówka na m2?
Tak swoją drogą czym się różnią ssd pod sata od tych maluczkich pod m2?
#komputery #hardware #software #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #komputer #serwispc #sprzetkomputerowy #dyski #hdd #informatyka
Pobierz non-serviam - Kąkuterowe Mirki czy taki #upgrade (szczegóły na foto poniżej) ma jakik...
źródło: comment_1637448229juP0kcFxPnvhdkhYNBFdjB.jpg
  • 6
@Feeder: no właśnie taka była moja pierwsza myśl, co z tego, że ten dysk m2 to jakiś powiew nowoczesności skoro interfejs jest pewnie SATA II więc i tak będzie to niewiele lepiej chodzić niż zwykły ssd
Ewentualnie niby zakup na przyszłość ale czy ja wiem, na parę lat starczy laptok więc wtedy się kupi to co jest na czasie zamiast rzeźbić
@non-serviam: SATA3 ma ograniczenie 600MB/s i nie wydaje mi się, żeby dało się to przeskoczyć tą przejściówką, bo SATA będzie wąskim gardłem. Dyski SSD pod SATA osiągają po 500-550 MB/s (gdzieś mi mignął nawet 600, ale znacznie droższy, imo niewarto dopłacać) więc jedyne co ewentualnie możesz ugrać to ta ilość brakująca do 600 + zostaje Ci dysk M2 na przyszłość. Co do polecanych SSD to ulepszyłem rodzinie 3 stare laptopy na
@stwardnienie_wora: goodramy nie cieszą sie zbytnio dobrą opinią, podobno psuły się ludziom czy coś. Generalnie mogę dopłacić do jakiegoś Cruciala kilka dych jeśli będzie solidniejszy.
Duża jest różnica w cenie ssd 2.5 cala vs ssd m2?
Tzn. czy te m2 są dużo droższe tak mniej więcej no bo wiadomo, że dziwnie to porównywać.
No bo tak jak piszesz, dysk zostaje na przyszłość ale dopłacać też bez sensu, lapek kilka dobrych lat
@Feeder: @non-serviam: @stwardnienie_wora: Są dwa rodzaje M2, ten adapter ze zdjęcia jest do jednego z typów M2 które przenosi zwykły kanał SATA, prędkość niczym się nie różni od zwykłego portu SATA3. Więc jak nie masz NVMe albo adaptera z M.2 do PCIe to nie ma o czym gadać, M2 SATA i zwykły 2.5" SATA będą miały praktycznie nieodróżnialną prędkość.