Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Miruny stoję przed wyborem js biblioteki/frameworku, na który chcemy przenieść istniejący projekt. Przenosimy się że względu na to, że chcemy poprawić strukturę kodu i czytelność i odejść od pliku spaghetti z 12k linii. W projekcie jest kilka modali i cała masa eventów. W związku z tym co polecacie a co odradzacie? Spotkałem się z opinią, że przenosiny istniejącego kodu na angulara jest trudne ze względu na dość sztywne wzorce.

#programowanie #javascript #javawwersjiskryptowej
  • 16
@Bomfastic: Szczerze mówiąc to zależy czy przepisujecie od zera czy chcecie przepisywać po trochu części, jak to pierwsze to każdy framework/biblioteka (React/Vue/angular) kwestia z czym się czujecie komfortowo jeżeli to drugie to sugerowałbym raczej reacta nieco łatwiej się działa wtedy.
ofc na czas przenosin będziemy trzymać po prostu dwa projekty


@Bomfastic: szczerze, to nie wróżę sukcesu. Takie przepisywanie 1:1 zwykel kończy się opóźnieniami, nerwami, stara część jest rozwijana, nowa nie może nadążyć, trzeba implementować wszystkie nowe rzeczy 2x, ogólnie kibel. Tylko raz w życiu widziałem, żeby taka operacja się powiodła, a widziałem wiele takich prób. Mówię serio, przemyślcie, czy chcecie to po prostu przepisywać czy nie lepiej robić to endpoint za
@Bomfastic: Przy takiej opcji najlepiej wybrać framework w którym najwięcej waszych devów ma doświadczenie. Jeżeli nie macie w żadnym to warto sobie porównać która składnia wam najbardziej podchodzi, poświęcić kilka dni na sprawdzenie które funkcjonalności byłoby najtrudniej zrobić rozpisać z grubsza plan i zacząć działać.

Od razu powiem, że takie utrzymywanie 2 projektów równolegle rzadko się udaje lepiej jest już przepisywać części.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kefas_safek: @lobo: z tym, że mamy możliwość na czas przenoszenia na te kilka miesięcy zablokować dodawanie nowych funkcjonalności i robić tylko hot fixy, na które już długo nie było potrzeby. Więc nie będzie to typowe utrzymywanie dwóch produktów jednocześnie. Myślę, że na czas przenoszenia jeśli będzie trzeba zrobić z 3 fixy w starym kodzie to to będzie i tak dużo. Więc ten kod będzie po prostu stable.

Anyway dzięki bardzo
możliwość na czas przenoszenia na te kilka miesięcy zablokować dodawanie nowych funkcjonalności


@Bomfastic: xD xD
Przenoszenie rozciągnie się na pół roku i w końcu zaczną dodawać nowe funkcje. Serio.

Myślę, że na czas przenoszenia jeśli będzie trzeba zrobić z 3 fixy w starym kodzie to to będzie i tak dużo

No chyba, że to malutki projekt jest, to ma szanse powodzenia. W innym przypadku - tak średnio bym powiedział, tak średnio.
@Bomfastic: A produkt jest wewnętrzny czy zewnętrzny? Bo jak zewnętrzny to niemal 100% szansy, że się skończy na mergowaniu starego z nowym za kilka miesięcy :)