Wpis z mikrobloga

#!$%@? dość mam tych androidów. Samsung, xaomi, LG wszystko zdycha po 2 latach. Zaczyna się zawieszać etc. Może pora na IOS ? Nie jestem osobą, która niszczy telefony. Dlatego wysoce irytuje mnie ze stosunkowo dobry telefon - parametry itp. muszę wymieniać po 2 latach ! Taki dajmy na to IP 13 mini starczy mi na te 4 lata ? Jakie plusy a jakie minusy ma sam IOS ?
#iphone #telefony #apple
  • 17
@Metindwa: z palcem w dupie. wymienić tylko baterię po 2-3 latach i jak nowy. Też parę miesięcy temu przeszedłem z Xiaomi na IOS, 12 mini. Bywały jakieś tam pierdoły których nie było na IOS, ale tak z głowy sobie nie przypomnę. Najbardziej to mi chyba dymków wiadomości brakowało. I PiP z google mapsa
@Metindwa: jak kupisz najnowszego iPhona to na spokojnie będziesz go miał na 4 lata, a nawet dłużej (obecnie dalej wspierany i popularny jest 6S wydany w 2015). Po tych 4 latach już pewnie będzie odstawał wydajnością od nowych smartfonów, ale nadal będzie się go dało normalnie użytkować.

Na pewno na minus względem Androida jest personalizacja, chociaż teraz są te widgety to już trochę więcej można podziałać z ekranem startowym. Nie ma
@PurpleHaze: no już bez przesady, oczywiście że się da, ja tylko mówię o braku małego okienka podczas robienia innych rzeczy jeśli nie jesteś kierowcą albo idziesz pieszo
@Metindwa mam to samo. Od zawsze miałem telefon z androidem ale zaczeło mnie to właśnie denerwować. Niby obecny dostał dwie duże aktualizacje (do 10) ale od roku nawet poprawek bezpieczeństwa brak a niektóre błędy dalej nienaprawione a z telefonu korzystam od 3,5 roku bo nie lubię bez powodu zmieniać. Teraz rozglądam się za iPhonem. Długie wsparcie przyciąga mnie jak diabli.
@Metindwa: iPhone 7 plus here, kupiony 4 lata temu i działa dobrze (oczywiście bateria zmieniona po drodze). Mam plan jeszcze rok używać chociaż ewidentnie aparat już odstaje jakością od najnowszych modeli.

Przez cały ten czas w zasadzie nie było problemów poza któraś podwersja ios 14 na której się zacinał (szczególnie przy włączaniu aparatu) ale po kilku tygodniach poprawili.

Sam ios poza stabilnością, długim wsparciem i tym że najczęściej "po prostu działa"
@byKamel: uff, na szczęście pozwala na to moje obserwacje iPhonów od rodziców, setki tysiące użytkowników zgadza się z moim zdaniem tak samo jak wszyscy tutaj odpowiadający. "hahahaha"
@kaaban: picture in picture. Czyli to co masz z netflixa czy youtuba że możesz oglądać i np przeglądać mirko. Na androidzie tak można z mapami czy yanosikiem, na jabłku nie :/
@HaPPe Spróbuj doświadczyć tego o czym piszesz. Nie każdy iPhone był na tyle udany, że posłużył kilka lat. Miałem iPhone od 5S aż do 11 PRO. 11 PRO został mi ukradziony. 6s posypał się po równo 2 latach i 3 miesiącach. Uważany był za udany model. U mnie każdy telefon jest odpowiednio zabezpieczony (etui + szkło) i do tego szanuję sprzęt. iPhone 7 trzyma już 6 lat. To nie znaczy, że u
@byKamel: no fajnie, xsy moich rodziców śmigają od 3 lat bez najmniejszego problemu, za niedługo sobie baterie wymienią. Miałem androida, LG, płyta główna padła po chyba 7 miesiącach. Po roku zdechł mi Samsung. Telefony dmuchane i chuchane. To znaczy że Androidy to gówno i padają po roku? No nie bardzo. Ale to że 5 letni Android będzie chodził #!$%@? w porównaniu do iPhona to fakt. Czy iPhony są przecenione? tak, przynajmniej
@HaPPe no właśnie tutaj trafiasz w sedno. iPhone jest super pod kątem software. Nie wiadomo jednak, czy hardware wytrzyma. XS też są uważane za udane. Jeśli telefon pada w czasie gwarancji, to mały pikuś. Gorzej, gdy pada po okresie rękojmi Apple jak u mnie. Czyste androidy też działają kilka lat. Sam korzystam teraz z takiego. Telefon, który ma 4 lata :) Może nie był ostro katowany, ale nie zawiódł do tej pory.
Samsung, xaomi, LG wszystko zdycha po 2 latach. Zaczyna się zawieszać etc


@Metindwa: Może spróbuj referencyjnego androida, czyli Pixela? Nic nie zdycha, nic się nie wiesza. I to nie po 2 a po 5 latach.