Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
WOT i wojsko ogółem ma już uprawnienia, aby podczas stanu wyjątkowego lub stanu klęski żywiołowej sprawdzać, kontrolować, przeszukiwać i zatrzymywać. Do tego w miejscu zdarzenia żołnierze pełnili wartę i jako wartownicy są Panem Bogiem w bazie i na terenie przylegającym.

Lepiej to zrozum zanim kiedyś wpadniesz na głupi pomysł i jak Karen, będziesz chciał pokazać, że Twoja racja jest twojsza, bo skończy się to niepotrzebnym stresem i zatrzymaniem. W imię czego? Żeby
  • Odpowiedz
@mentari: no i jeden z zatrzymanych mial na nazwisko Moskwa, szkoda mi ciebie czlowieczku idz sobie wez melise zaparz a nie wypisuj glupot. Ja jestem tych co się nie cieszą z zamordyzmu covidowego ale popieram żołnierzy w 100% i twoje argumenty sa gorsze od argumentow przedszkolaka idz wloz kwadrat w kolko przy tych zabaweczkach swoich.

A najbardziej dołuję to ile plusów dostałeś za te wysrywy na tej lewicowej szczujni.
  • Odpowiedz
@rimyi: lewak: "(nie)legalne zatrzymanie na terenie stanu wyjątkowego" uuu (kupka)
Tymczasem nielegalny absurd covidowy, mandaty za brak maseczki i jakies inne skandale: "PRAWIDŁOWO! ANTYSZCZEPIONKOWCOW DO OBOZÓW REEDUKACYJNYCH NAJLEPIEJ"
  • Odpowiedz
@Reepo: zgłosili i co z tego? Nie daje im to żadnego prawa do fotografowania bazy wojskowej. Masa ludzi powiela tu mit, że można, bo wygooglali rozporządzenie Sikorskiego z 2006 r., które wprowadził, aby służby rosyjskie mogły się nam przyglądać bezkarnie. Ja sam brałem udział w zatrzymaniu ruska przy JW (już po zmianie za rządów PiS). Sikorski, Klich i Siemoniak wraz ze Skrzypczakiem I Różańskim, to były jedne z największych chorób
  • Odpowiedz
zgłosili i co z tego? Nie daje im to żadnego prawa do fotografowania bazy wojskowej.


@sezamus: po co powielasz brednie? Nie znajdowali się na terenie objętym stanem wyjątkowym. Nie byli na terenie obiektu wojskowego. Mogli legalnie robić to co robili.

Sikorski, Klich i Siemoniak wraz ze Skrzypczakiem I Różańskim, to były jedne z największych chorób jakie spotkały WP.


Nie to co Macierewicz, co?
  • Odpowiedz
@mentari: Podstawa prawna:
Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 24 czerwca 2003 r. w sprawie obiektów szczególnie ważnych dla bezpieczeństwa i obronności państwa oraz ich szczególnej ochrony (Dz.U. nr 116, poz. 1090)

Zgodnie z § 5 ust.3 pkt 2 cytowanego rozporządzenia prowadzenie szczególnej ochrony obiektów obejmuje m.in. inne działania mające na celu ochronę obiektu, które wynikają z jego specyfiki i charakteru zagrożeń dla jego funkcjonowania (nie ma wprost mowy o zakazie fotografowania). Jednakże w przypadku, gdy na jednym poniżej wymienionych obiektów znajdzie się znak zakazujący fotografowania, to może okazać się, że jest on zaliczony do kategorii obiektów szczególnie zwanych dla obronności.

(§ 2) Obiektami szczególnie ważnymi dla bezpieczeństwa i obronności
  • Odpowiedz
@mentari: 432a. Wartownik na posterunku może stosować środki przymusu bezpośredniego odpowiadające potrzebom wynikającym z istniejącej sytuacji i niezbędne do osiągnięcia podporządkowania się wydanym rozkazom (poleceniom). Warunki i sposoby użycia środków przymusu bezpośredniego określają przepisy dotyczące wojskowych organów porządkowych.

432b. Jeżeli środki przymusu bezpośredniego okazały się niewystarczające lub ich użycie ze względu na okoliczności zdarzenia nie jest możliwe, wartownik ma prawo do użycia broni palnej zgodnie z przepisami dotyczącymi wojskowych organów porządkowych.

432c. Wartownik na posterunku może stosować urządzenia techniczne umożliwiające zatrzymanie pojazdu, a w szczególności kolczatkę drogową, zaporę drogową, kozły oporowe i zasieki, zgodnie z przepisami dotyczącymi wojskowych organów
  • Odpowiedz
@mentari:

@JohnRamboo: spuszczają to się zamordyści typu twórca mema ¯_(ツ)_/¯


Wydaje mi sie ze mem jest swojego rodzaju odpowiedzia na proby rozkrecenia gowno afery przez niektorych uzytkownikow i dziennikarzy. Najlepsze jest to ze owi ludzie sugeruja sie 50 sekundowym wycinkiem nagrania xD na pewno nie zostalo zmanipulowane ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Proby obrzucania gownem sluzb na granicy odc 2328. #vkolumna
  • Odpowiedz
  • 1
@Reepo: ochrona rozumiana jest w interpretacji przepisu jako zakaz fotografowania także. Wykroczyło to poza pojmowanie?


@marcus1a Jakby miało być tak jak Ty próbujesz nam wmówić to w paragrafie 5.3 BYŁBY punkt 5), np. bezpośrednie zapobieganie i ochrona obiektów przed ich cyfrowym bądź analogowym utrwalaniem w postaci zdjęć, filmów, zdjęć satelitarnych czy coś takiego (nie pisze ustaw to nie wiem dokładnie). A masz tam napisane, że ochrona o której piszą
Diumen - > @Reepo: ochrona rozumiana jest w interpretacji przepisu jako zakaz fotogra...

źródło: comment_1637262219vaWyp4CM7VibyYLwqFrPcm.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
ochrona rozumiana jest w interpretacji przepisu jako zakaz fotografowania także. Wykroczyło to poza pojmowanie?


@sezamus: Bzdura i fikołek łatwy do obalenia. Przeciez nawet jest taki koles na youtube i on od roku jeździ filmuje jednostki i czasem z poczatku wyskakiwali żolnierze i go zatrzymywali, policje i żandarmerie wzywali, grozili - a na koniec potem facet pisma z przeprosinami dostawał i informacje, że żołnierze zostali ukarani za interwencje w stosunku do
  • Odpowiedz
W żołnierskich słowach - uwaga - jest żołnierzem poprosił go aby wysiadł z samochodu i kręcisz afere xD.


@Zwytkly: zgodnie z prawem tępy trep (wiem, pleonazm) powinien usłyszeć "#!$%@?" i na tym powinna zakończyć się "interwencja".
  • Odpowiedz
@szurszur: oglądałem filmy tego gościa i ma skur***** szczęście, że nigdy nie trafił na mnie. Ochrona obiektu boi się zainterweniować, bo sami nie wiedzą do końca, czy im wolno i dowódcy, którzy z natury są tępi i nie potrafią interpretować przepisów tym bardziej. Ja bym, po odmowie wylegitymowania, gościa zatrzymał, zawiózł do ŻW w celu ustalenia personaliów i dla bycia upierdliwym posiedziałby 48h. Potem by złożył skargę na przekroczenie uprawnień,
  • Odpowiedz