Wpis z mikrobloga

Dziwni Ci "nasi" mundurowi

Ostatnio bardzo spolaryzowała się postawa tzw. społeczeństwa względem osób broniących naszej wschodniej granicy. Jedli wychwalają ich pod niebiosa, a sporo mniejsza grupa ma ich za ostatnich łajdaków. Obie strony oczywiście nie mają racji, ale zabawna jest postawa tych pierwszych.

To ludzie, którzy nagle zapomnieli, że dotychczas każde spotkanie z przedstawicielem Policji kończyło się w najlepszym przypadku zmarnowaniem czasu - na jakiejś kontroli - a w gorszym, mandatem. Za czerwone światło, za miejsce niedozwolone, za 70 km na godzinę, itd...

Nagle Ci sami, upierdliwi na co dzień, ludzie stali się bohaterami.

Polska Policja codziennie publikuje w swoich social mediach komunikaty typu:
- "Nie ma i nie może być akceptacji na obrażanie kogokolwiek. Mowa nienawiści kierowana do funkcjonariuszy czy to #policja czy #strazgraniczna jest obrazą polskiego munduru".

Jak na tak dzielnych wojowników są oni niezwyle wrażliwi na semantyczną krytykę ich działań. Aż strach bierze, że bronią nas tak łatwo obrażający się romantycy.

Gorzej, że ten syndrom nie dotyczy tylko ich.
Wojsko Polskie też narzeka i rozckliwia się nad sobą.

Służby prasowe naszych żołnierzy publikują non stop informacje na temat tego, że... zostali napadnięci.
I to kamieniami.

Może naiwnie przypuszczałem, służby wojskowe raczej nastawiają się na atak. I to nie tylko kostką brukową. Chyba na tym polega ich praca, by różnego typu ataki neutralizować.

Nie wiem, czy tylko ja uważam, że ktoś wstępujący do służby mundurowej nie robi tego po to, by potem przylatywać i oburzać się:
- Ale Janek mnie obraził. A Jacek rzucił we mnie kamieniem. Zrób coś z tym... tato....

Chciałoby się mieć nadzieję, że choć w Wojsku są ludzie, którzy naprawdę chcą walczyć z napastnikiem, a nie z własnymi obywatelami. I mimo wpadek z dziennikarzami, może to tylko ich biuro prasowe prezentuje ich jako bojaźliwych cieniasów.

Czym nie robi im dobrego PR.
Bo żołnierz skarżący się na to, że ktoś podniósł na niego rękę to... to żołnierz nie wart zatrudnienia na tym stanowisku.
#bialorus #neuropa #4konserwy #polska #takaprawda
  • 4