Wpis z mikrobloga

Cześć,

poważnie zastanawiam się nad zmianą pracy, całkowicie. W grę wchodzi tutaj przekwalifikowanie co doprowadziło mnie do całej gamy kursów wszelkiej maści. Kursów, których wartości tak naprawdę zweryfikować nie potrafię - podobnie jak swoich szans na nowym rynku. Stąd też pytanie do Was. Otóż do głowy przyszedł mi pomysł aby zostać programistą CNC. Jaka jest ku temu droga? Jaka jest szansa, że kurs da mi wystarczającą wiedzę i umiejętności? Jeśli są takie szkolenia - czy potraficie wskazać jakieś lepsze opcje lub takie, których lepiej unikać?
Z góry dzięki za Wasz czas (:

#cnc #praca #pytaniedoeksperta
  • 11
@MilionoweMultikonto Masz rację, problem jednak polega na tym, że moje umiejętności w tym zakresie są żadne. Wiadomo, że nie przygotuję się na wszystko, szczególnie na początku. Zastanawiałem się jednak czy są tu ludzie z branży, którzy byliby w stanie wskazać na co warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności, czego w ogóle unikać, itp.
@MilionoweMultikonto Jak wspomniałem, nie wiem nic. Pomysł kompletnie z czapy, inspirowany być może tym, że niedaleko mojego miejsca zamieszkania jest kilka firm trudniących się obróbką cnc. Tyle. Jedyne czego się dowiedziałem to to jak mniej więcej wyglądają zarobki - zarówno dla operatora, jak programisty.
Potrzebuję zmiany otoczenia i trybu życia innego niż kasa w biedronce czy ochrona (nic nie mam do tych zawodów - tam po prostu też będę źle się czuł).
@znakikolodrogi programista/technologiem raczej zostają absolwenci MiB albo awansowani doświadczeni operatorzy. Na kurs szkoda kasy,bo to naciąganie na kasę tak samo jak "kurs na progrsmiste15k w 2miesiace" ;p Na operatora nie potrzebny jest kurs, zatrudnij gdzieś się na guzikowego i zobacz czy Ci się taka praca podoba. Ale nie jest to tak cudowna branża, lepiej idź na kierowcę albo spawacza.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@znakikolodrogi: Wg mnie najlepszą opcją będzie zatrudnienie się u Janusza na cnc, guzikowiec na start, później o ile Ci się spodoba coś ciekawszego, gdzie ma się większy wpływ na proces obrobki, a następnie zawód programisty. W tej pracy bardzo ważna jest wyobraźnia i doświadczenie (będąc operatorem poznasz narzędzia i know how). Z marszu nie da się zostać dobrym programistą, ale to jest tylko moje zdanie. Od której strony by nie patrzeć
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@tomen150: Zatrudni! Pracowałem w takiej, wystarczy być synem kierownika. Dodatkowo miał taki orzeszek nietykalność. Doszło do tego, że sami pisaliśmy programy, bo te od "programisty" albo w ogóle nie szły, albo był dzwon. Razu pewnego po kolizji maszyna stała miesiąc, jak do tego doszło? Nie wie nikt, bo wiadomo( ͡~ ͜ʖ ͡°)