Wpis z mikrobloga

Siemka mireczki, od 3 dni zacząłem stosować loxon max na obszar brody bo słabo to u mnie wygląda :/ Przez 2 dni smarowałem rano i wieczorem, a dzisiaj posmarowałem te 2 dawki na raz, jak myślicie czy działanie będzie takie same jakbym smarował rano i wieczorem? A no i jeszcze pytanie odnośnie nawilżania, jak nawilżacie skórę? Przed smarowaniem czy po smarowaniu i w jakim mniej więcej odstępie czasowym? #loxon #minoxidil #broda
  • 4
@vandammee Jak ja dałem dwie dawki na raz to zaczęła mnie boleć klatka piersiowa. Ale dziś też jest mój 3 dzień stosowania więc nie wiem czy to dokładnie przez to. Napisz jakbyś miał dziś jakieś skutki uboczne.

Ja nawilżam rano, czekam z 20 minut i daje dawkę, wieczorem tak samo, czy to prawidłowo to nie wiem.
@vandammee ogólnie to można stosować tylko raz dziennie. Ja stosuję 2x1ml, ale ktoś pisał niedawno, że 2 ml na raz też powinno być ok. Nawilżanie to zdecydowanie po aplikacji moim zdaniem. Minoxidil daję na czystą, umytą twarz. Teoretycznie powinno się trzymać minox 4h od aplikacji, natomiast mi się zdarzało po wyschnięciu twarzy od razu bez zmywania minoxa dawać krem i też ok. Skoro krem się wchłania, to tym bardziej minoxidil, który jest
a dzisiaj posmarowałem te 2 dawki na raz, jak myślicie czy działanie będzie takie same jakbym smarował rano i wieczorem?


@vandammee: nie

Według badań, okres półtrwania minoxidilu w płynie to 22 godziny. Lekarze z Hair Loss Show rekomendują stosowanie 1x dziennie, bo efekt jest zbliżony do 2x. Oczywiście, może to zależeć od indywidualnego przypadku. Minoxidil wysusza skórę bo ma alkohol i może powodować jej starzenie, więc sugeruję stosować wystarczająco mało i