Wpis z mikrobloga

  • 96
Uwielbiam jak #wroclaw kreuje prawo z d--y. Na Drobnera już jakiś czas temu postawili sobie znaki ustąp pierwszeństwa na przejeździe rowerowym xD ja wiem, tam jest torowisko tramwaje jadą dosyć szybko na tym odcinku ale to jest ustąp pierwszenstwa również przed autami. Znaki są dodatkowo w wersji mini co powoduje, że rowerzyści ignorują je jeszcze bardziej niż zwykłe. Oczywiście kierowca nie ma żadnej informacji na temat pierwszeństwa nad rowerzysta bo taka opcja wg prawa przecież nie istniejecie :D

Pytanie za 100 punktów brzmi: jak walne rowerzystę na tym przejeździe, to kto będzie winny? No bo będąc kierowca nie mogłem wiedzieć że mam pierwszeństwo i wymusiłem wg siebie a z drugiej strony rowerzysta miał mi ustąpić.
hdeck - Uwielbiam jak #wroclaw kreuje prawo z d--y. Na Drobnera już jakiś czas temu p...

źródło: comment_1637133679AoFMCdfTZ5c0DLidKCJ1Cl.jpg

Pobierz
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pisorgpl:

W jakim samochodzie siedzisz pochylony?! W sportowych jesteś raczej odchylony.

Widzę, że jesteś tęgą głową to ci wyjaśnię o czym mowa. Jako uczestnik ruchu nie masz z---------ć jak ci się podoba, tylko masz jechać powoli, tak, żeby zminimalizować szansę na niezauważenie kogoś lub czegoś, np znaku. Jako rowerzysta też jesteś uczestnikiem ruchu i ta zasada również ciebie dotyczy.

I właśnie teraz będziesz się czuł jak kierowca samochodu -> będziesz
  • Odpowiedz