Wpis z mikrobloga

@kidnice: masz rację, głupi błąd z mojej strony, chyba byłem zbyt zmęczony jak to pisałem.

@kolokwialnie: Dubeltowka horyzontalna niemieckiej firmy shul handwerk oznacza robotę rzemiesliczą. Kaliber 16 długość łuski 70 mm. Przystosowana do strzelania srutem ołowianym. Stalowy zbyt wysokie ciśnienie w lufie. Grawerunek plytki jest ich troszke na rynku. Ceny od 500 do 2000 w zależności od stanu i upodobania sprzedającego. Bron dobra cięta lecz realnie słabo odsprzedawała. Gdyby to
@klangor: normalnie bym olał taki wpis, ale tym razem tego nie robię, bo się zdenerwowałem. Oczywiście w kwestii śrub mogę się mylić, ciężko to stwierdzić z samych zdjęć. Ale takie jednoznaczne stwierdzenie, że się nie znam na tym temacie jest dosyć odważne, szczególnie jak zajrzysz do mojej historii wpisów. Z twojej to stwierdzam, że jesteś przesadnym miłośnikiem gołych dup, znawcą ptaków i zapewne myśliwym, a myśliwi nie znają się na broni.
@DoktorVincent: Ano widzisz, nie znasz się, przynajmniej na broni mysliwskiej. Najpierw pitolisz o broni z wewnętrznymi kurkami, ze powstała w 1902 roku, później, ze po zdjęciach nie umiesz poznać, czy sruby były ruszane. Gdybyś się znał, wiedzialbys, ze Niemcy nacięcia na srubach/ kołkach zawsze ustawiali do siebie równolegle, a dodatkowo na zdjęciu img-3831 dojrzalbys, ze sruba została naruszona niedopasowanym śrubokrętem. Tak, w przeciwieństwie do Ciebie jestem mysliwym i nie jestem waginosceptykiem
@klangor:

Najpierw pitolisz o broni z wewnętrznymi kurkami, ze powstała w 1902 roku


Co prawda się z tego wycofałem, bo faktycznie się pomyliłem. Ale nie widzę problemu z rokiem, jeśli nie wiesz, to sprzedam Ci gratis informację, że kurki wewnętrzne były w powszechnej produkcji już w latach 70. XIX wieku.

ze po zdjęciach nie umiesz poznać, czy sruby były ruszane


Jak jesteś taki dobry, że po zdjęciach umiesz to jednoznacznie stwierdzić,