Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Siema. Co muszę zrobić aby zostać konsultantem systemów ERP, WMS lub wdrożeniowcem ? Już tłumaczę o co chodzi. Chciałbym wejść w branżę IT ale od tej strony, nie programowanie, testowanie. Pracuję z systemami typu ERP sporo lat i to w kilku korporacjach. Dotychczas na stanowiskach juniorskich i to w logistyce i to w zarządzaniu magazynem. Czy istnieje w ogóle szansa że bez doświadczenia w dziedzinie IT mam szansę dostać takie stanowisko? Lub może inna droga byłaby w moim przypadku ?
Jakie kursy musiałbym zrobić ? Co jeszcze poznać ? Również szukam osób które w taki sposób weszły do branży i pracują jako tego typu specjaliści i mogą podzielić się radami.
#pracait #consulting #erp #praca #korpo

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6193b3626d062d000ad44ddb
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 10
@AnonimoweMirkoWyznania: probowac warto, bez expa / studiów IT szanse małe ale są. zaraz przyjdzie ktoś komu się udało, nie patrząc że 30 innym nie i będzie mówił, że easy do zrobienia :D

żeby nie było że podburzam - 3 lata key user w SAP SD, studia na których miałem sql i analize danych w python/R, nie było nawet gadki, słowa typa który mnie rekrutował

znajomość transakcji i konfiguracji pod daną firmę
@AnonimoweMirkoWyznania: Na pracę na pierwszej linii nie potrzebne są jakieś mega umiejętności, przede wszystkim trzeba znać dobrze produkt, ale w związku z tym, że wymagania nie są wysokie, na te stanowisko zgłasza się sporo osób, więc trzeba się jakoś wybić z tłumu.

- znajomość jakiegoś erp na pewno będzie plusem, ale to może być za mało

Co może pomóc:
- zapoznanie się produktem pracodawcy, pokazanie, że coś się umie w nim
@AnonimoweMirkoWyznania: tylko w budżetówce pytali o studia, potem już tylko o umiejętności/chęci do nauki. Jak masz doświadczenie z systemami z uniwersum erp to nie ma co się czaić. Na rozmowach nie upieraj się do swojego, wykaż się jako osoba otwarta i ciekawa. Na 99% do 3 rozmowy znajdziesz pracę.