Wpis z mikrobloga

Jaki jest olx chyba każdy wie. Ale to jest historia godna tagu xd

Jakiś czas temu sprzedałem mieszkanie i czyściłam je z mebli. Większość poszło gdzieś po znajomych, część do mieszkania na wynajem...ale zostały dwie wielkie szafy z Ikei. Dla testu wystawiłem jedna na olx żeby ktoś mi ją wyniósł, a ja jeszcze bym za to dostał pieniążki na luksusy typu LPG do gruza itd.

Wiadomo - meble IKEA to poszukiwany towar, ale też popularny. Było kilka ogłoszeń z tym modelem szafy, każde w okolicach 400-350ziko. Z racji tego że zależało mi na czasie, a i sam mebel był w stanie średnim, wystawiłem ogłoszenie z cena 200ziko i uczciwym opisem. W ciągu pierwszych 5 minut od publikacji ogłoszenia dostałem chyba 25 wiadomości xd Potem z każdą minutą ich przybywało. Zrobiłem na początku szybki odsiew wszystkich "rezerwatorów", którzy liczyli że będę czekać na nich tydzień albo dwa. Oczywiście jak padał temat zaliczki na rezerwacje, to rozmowa się kończyła. Potem szybki odsiew negocjatorów, którzy nie mieli na transport albo było dla nich za drogo xd Tu tylko pytałem czy są świadomi po ile chodzi mebel i dziękowałem bo mam kolejne x osób w kolejce. Dwie albo trzy osoby chyba zrozumiały co odwalily, bo nastąpiła refleksja że jednak jest tanio i oni jednak kupią za normalną cenę bez targowania. No cóż, za późno xd

Ogłoszenie wystawiłem o 20.15, a pół godziny później był już pierwszy chętny. Nie kupił, bo stwierdził że jednak nie pasuje mu kolor, bo jest kremowy, a nie biały jak w ogłoszeniu. Faktu że jest noc, a pokój oświetla żółte światło nie skojarzył xd Nawet nie dyskutowałem, tylko pokazałem drzwi.
Drugi typ jechał z drugiego końca Gdańska, więc ponad 40min w jedna stronę. Na miejscu stwierdził że nie ma cokołu (o czym napisałem) i jedna listwa niewidoczna od zewnątrz jest nieoryginalna. I nie kupił xd Trzeciego chłopa przysłała żona. Przyjechał z synem gotowi do wywozu. Ale pojawił się problem, bo wg nich to nie jest Ikea. Bo Ikea wygląda inaczej, oni oglądali w sklepie. Pokazuje model na stronie - nie, oni nie chcą chyba że taniej. No to nie kupili ;)

Finalnie usunąłem ogłoszenie, na drugi dzień żona ze swojego konta wstawiła je ponownie z wyższą ceną. Przyjechała parka, dała 300 złotych i ja zabrali.
Druga szafę zostawiłem w prezencie nowemu właścicielowi

#olx #januszeolx
  • 2