Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Próbował ktoś przejść na model pracy 4 dni w tygodniu?
(Mam na myśli faktycznie 4 dni, a nie 4 dni plus dzień odpisywania na maile i robienia code review bo ktoś pinguje na slacku)

Myślę że różnica finansowa nie jest jakaś uber odczuwalna przy zarobkach w it, a wolny czas i mniej stresu są chyba bezcenne?

Ma ktoś już jakieś doswiadczenia? Jak pracodawcy / kontrahenci na to patrzą itp?

Sam się zastanawiam, czy w przyszłości koło 30 by tak nie zrobić, bo zamiana paru groszy na wolny czas wydaje się bezcenna.

#programista15k #programowanie
  • 8
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@bzyku95: jakiś czas temu pracowałem na 4/5 etatu, ale nie 4 dni w dni tygodniu, tylko 5 dni po 6.5h. Ogólnie to pracodawca było mocno przeciwny temu modelowi, ale nie mieli żywcem nikogo konkretnego na stanowisko i musieli zaakceptować mój warunek. W większości przypadków, gdy powiesz że chcesz pracować tylko 4 dni to pracodawca wybierze w rekrutacji kogoś innego, więc protip: ujawnij to dopiero po otrzymaniu oferty pracy, w ramach negocjacji.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bzyku95: W 100% zgadzam się z tym że czas wolny jest bezcenny i nie warto go oddawać za żadne pieniądze. Roboty nikt nie przerobił, zawsze jest dużo do zrobienia, więc trzeba znaleźć balans żeby się nie wykończyć w tej branży.
  • Odpowiedz
mniej stresu są chyba bezcenne?


@bzyku95: skad pomysl ze bedzie mniej stresu przy czterech dniach?

Myślę że różnica finansowa nie jest jakaś uber odczuwaln


@bzyku95: roznica wynosi dokładnie 20% i to jakby nie patrzec jest dużo

Sam się zastanawiam, czy w przyszłości koło 30 by tak nie zrobić


@bzyku95: praca jako part w dobrych firmach przewaznie blokuje mozliwoaci awansu (nie dotyczy kontraktowni)
  • Odpowiedz
a wolny czas i mniej stresu są chyba bezcenne?


@bzyku95: zmien prace jak sie stresujesz :) bo co za robota jak masz stres i jeszcze bedziesz 20% mniej zarabial rezygnujac z jednego dnia
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bzyku95: robię na zleceniu i aktualnie wyrabiam 4 dni po 10h i sobie chwale. Z reguły nie odczuwam tych dwóch godzin na zmęczenie, bardziej na zegarze. Zawsze są jakieś wrzuty, albo code review i te 2 godziny dziennie znacznie pomagają się wyrobić. W sumie przed Covidem te 2 godziny spędziłem w autobusie dom-praca-dom i tak myślałem z reguły o pracy a tak to mogę coś realnie zrobić. Piątki na prośbę scrum
  • Odpowiedz