Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 29
Zgadnijcie kto właśnie nie przyjął mandatu za brak maseczki. Zweryfikujemy teorie o zasadności kierowania tych wniosków do sądu. Będę informował o przebiegu jeśli będzie zainteresowanie.
Chętnie usłyszę wasze doświadczenia z nieprzyjęcia mandatów i jak się sprawy skończyły, ew propozycje obrony
#slask #covid19 #policja #mandat #prawo
  • 22
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Kry00: konkretnie ten ,zapis
§ 1a.
Kto nie przestrzega zakazów, nakazów, ograniczeń lub obowiązków określonych w przepisach o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, podlega karze grzywny albo karze nagany.
§ 2.
Tej samej karze podlega, kto, sprawując pieczę nad osobą małoletnią lub bezradną, nie dopełnia obowiązku spowodowania, aby osoba ta zastosowała się do określonych w § 1 i 1a zakazów, nakazów, ograniczeń lub obowiązków albo decyzji.
@Perun_93 wczoraj miałem również bliskie spotkanie z milicja w markecie
Copy/paste z innego wpisu

Wychodząc ze sklepu bez maski zaczepił mnie milicjant. Wylegitymował, wywiązała się dyskusja, mówi że grozi mi mandat od 20 do 500zl, mówię że te nakazy są nielegalne i że sądy je masowo uwalaja, na to on że ostatnio była nowelizacja i że teraz to jest już w kodeksie karnym (czy jakoś tak), że tv o tym mówią cały