Wpis z mikrobloga

@TenebrosuS: racja - w czasie wojny Polacy zostali pozostawieni sami sobie (nawet nie mieliśmy własnego państwa marionetkowego) i każdy z osobna mógł w swój sposób zachowywać się. jedni byli heroiczni, inni byli draniami, większość była gdzieś pomiędzy.

a teraz wystarczy zepchnięcie tysiąca ludzi na granicę by sporo Polaków odrzuciło w warunkach pokoju jakiekolwiek pozory humanitaryzmu i zaczęło wzywać własne państwo do doprowadzenia do śmierci ludzi xddd
@InsanelyIncredibly: czego tutaj nie rozumiesz? polacy pomagali żydom w czasie IIWŚ bo wtedy FAKTYCZNIE żydzi byli zagrożeni.....

Dzisiaj polacy nie chcą pomagać migrantom przy granicy bo owi migranci NIE SĄ zagrożeni... :) mogą sobie szukać roboty u siebie albo na białorusi... z resztą sami migranci mówią że ich CEL to NIEMCY ALBO FRANCJA, tak więc polacy nie muszą pomagać, niech sobie ci migranci lecą samolotem do niemiec albo francji...( ͡°
@InsanelyIncredibly: Ja jestem za polewaczkami, z kilku względów:
1. Spadną morale wśród imigrantów
2. Zwiększy zaangażowanie służb Bialoruskich
3. Zwiększy wydatki na imigrantów przez Białorusinów
4. W przypadku zachorowań, siła natarcia imigrantów była by mniejsza.
@CebulaZjadliwa: tylko co to ma do hipokryzji wykopków, którzy chwalą się humanitaryzmem Polaków w trakcie IIWŚ, a jednocześnie chcą by państwo polskie doprowadziło do śmierci ludzi?

@marian-stefan: nie wiem gdzie tu widzisz porównanie sytuacji

@WklensuySuchy: nie wiem gdzie tu widzisz jakiekolwiek odniesienie do pomocy

@aret: nie wiem gdzie tu widzisz stwierdzenie, że trwa wojna

wiem, że przeczytanie dwóch zdań to może być za dużo dla niektórych, więc streszczę