Wpis z mikrobloga

Zapraszamy na dziewiąty odcinek konkursu gitarowego #mirkoshredwars :)

Dzisiaj zmierzą się @Kokos i @awkwardly_wise. Obaj zawodnicy dostali to samo zadanie bojowe - zagrać krótkie solo do wybranego przez siebie podkładu.

Który z nich poradził sobie lepiej, Waszym zdaniem? Głosujcie stawiając plusa obok jednego z dwóch komentarzy niżej. W razie wątpliwości, możecie dać dwa plusy. Głosowanie trwa równo 48 godzin. Do kolejnej rundy przejdzie zawodnik, który uzyska minimum 5% przewagę. Jeżeli ani jeden nie będzie zdecydowanie lepszy - nastąpi dogrywka.

Drabinka konkursowa prezentuje się następująco: https://challonge.com/pl/p7fcxi2x

#gitara #gitaraelektryczna #muzyka #tworczoscwlasna #produkcjamuzyki #instrumenty #mirkoguitarwars
  • 62
@Kokos, dzięki, ale nie umniejszaj sobie. Oprócz początku nie w tempie wyszło spoko, brzmienie fajne i plusa z czystym sumieniem oddaje :)

@DukeNukem64 jak dla mnie kciuk/kostka to tylko kwestia brzmienia, raczej nie jest to żaden specjalny skill, ale może się mylę :)

@Soilworker @theicecold Jasne, że bez urazy :D
biorąc udział byłem świadomy, że to shred wars i trzeba się będzie zmierzyć z krytyką i oczekiwaniami dla tego typu klimatu/techniki
Do drugiej rundy przechodzi @awkwardly_wise, gratulacje :)


@awkwardly_wise: gratuluję, zasłużenie. :-)

dzięki, ale nie umniejszaj sobie. Oprócz początku nie w tempie wyszło spoko, brzmienie fajne i plusa z czystym sumieniem oddaje :)


@awkwardly_wise: dzięki, to miłe!

biorąc udział byłem świadomy, że to shred wars i trzeba się będzie zmierzyć z krytyką i oczekiwaniami dla tego typu klimatu/techniki grania.


@awkwardly_wise: też tak właśnie myślałem, ale kurcze te komentarze... jest
@Kokos przepraszam, jeśli cię uraziłem, ale w następnym komentarzu wyjaśniłem, o co mi chodziło. Wrzucasz coś do internetu, to, że ktoś napisze komentarz, który jest odzwierciedleniem jego odczuć po odcinku, to nie znaczy, że nie docenia tego, że ktoś próbuje!

Najważniejsze, że jesteś zadowolony ze swojej produkcji ;)
@Kokos: pozwoliłem sobie na napisanie mojego komentarza tylko ze względu na fakt, że udzielasz innym użytkownikom rad dotyczących gitary, które znacznie przerastają Twoje umiejętności i pojęcie o gitarze co ilustruje filmik z tego tematu. serio ziomek, ja rozumiem że próbujesz pomóc innym, ale robisz to z pozycji totalnego neofity
@Zen_Monkey: no właśnie widzę, że w praktyce nie odróżniasz. czy lutnik musi znać zagrywki i teorię muzyki, żeby robić swoją robotę? no nie musi.. czy ja muszę grać solosy, żeby napisać poradnik gitarowy? no ten artykuł i odzew na niego udowadniają, że nie. dużo lepiej się czuję na gitarze rytmicznej niż jako solista, to są dla mnie nowe tereny. gdybym przyjął od ciebie postawę to bym siedział na dupie, nie wychylał
@Kokos: Stary, ale co ja takiego właściwie napisałem?

Myślę, że jak najbardziej jest miło, nie ma żadnych przekleństw, ludzie po prostu sugerują Ci, że jeszcze długo droga przed Tobą.

I czy to jest złe? Nie, absolutnie nie jest! Masz prawo grać na swoim poziomie i czerp z tego radość, stary!

Ale licz się też z tym, że tutaj będą jakieś słowa krytyki. "Nie nazwałbym tego shreddem" to wg Ciebie hejt czy
@Kokos: kolego, ja nie szukam dymu, serio, po prostu jak widzę że ktoś, kto kompletnie nie umie grać na gitarze udziela innym ludziom informacji na zasadzie "to co ja mówię jest prawdą objawioną" tak jak to robisz Ty, to mi się robi słabo, i rozumiem, że to co piszę wywołuje w Tobie reakcję obronną, ale serio, zastanów się nad tym chwilę
"Nie nazwałbym tego shreddem" to wg Ciebie hejt czy szydera?


@theicecold: spoko, możliwe, że zagrał ogólny klimat gdy to wszystko czytałem.

Chociaż ja z kolei nie potrafię nagrywać tak, żeby to jakoś brzmiało, także będziesz mógł na pewno z tego względu zjechać mnie z góry na dół


@theicecold: widzisz, ze mną taka jest różnica, że ja zamiast mówić komuś, że coś zrobił źle to zwyczajnie chętnie pomogę.

widzę że ktoś,
@Kokos dzięki, wyrównany pojedynek :)

Co do komentów nie ma co się przejmować. Ja np. jestem początkującym i długo się gryzłem czy się tu wygłupiać, no ale zaryzykowałem - nikt mnie tu nie zna z mordy :D
Ostatecznie 160 osób oddało te głosy (nawet jeśli wykonania były słabe), więc głowa do góry, chyba tak beznadziejnie nie jest :)

No i tak jak chłopaki piszą - wrzucamy coś, więc trzeba wziąć na klatę