Wpis z mikrobloga

Dzisiaj w poradnikach odnośnie tel z małym ekranem można przeczytać rzeczy typu "Alcatel B1 to prosty telefon z małym wyświetlaczem dotykowym o przekątnej 5,5 cala." ALE kiedy ok 10 lat temu pojawił się pierwszy Galaxy Note z 5,3 calowym ekranem wywołał popłoch, czytanie tamtych recenzji to czysta rozrywka, oto najlepsze fragmenty (ostatni najlepszy):
- "Note wygląda z tym ekranem trochę jak terminal znany z filmów science fiction, a przecież jest on dostępny na polskich półkach sklepowych."
- "Czym wyróżnia się to monstrum? Z pewnością zacząć trzeba od wyświetlacza, jest ogromny. To jeszcze smartfon, czy może już tablet?"
- "Galaxy Note jako telefon, taki główny, do codziennego użytku, dla statystycznego użytkownika raczej się nie sprawdzi. Trudno włożyć go do kieszeni - chyba, że Samsung wejdzie w branżę odzieżową i wypuści specjalne ubrania."
- "Producent zachęca do korzystania z zestawów słuchawkowych do prowadzenia rozmów telefonicznych przez Note'a. Nic dziwnego, na dłuższą metę tradycyjny sposób staje się uciążliwy, nie wspominając o tym, że dla osób postronnych widok osoby rozmawiającej przez tak duże urządzenie może być wręcz komiczny."
- "Jeśli smartfon, to jest on stanowczo za duży, gdyż komfort użytkowania nie jest taki, jaki być powinien w przypadku „rasowych” smartfonów. Wydaje mi się, że Samsung po raz pierwszy i jednocześnie ostatni pokusił się o stworzenie takiego właśnie urządzenia, a inne koncerny z pewnością nie pójdą w ślad firmy Samsung i nie wyprodukują podobnych hybryd."
#technologia #android #apple #telefony #xiaomi #komputery #ciekawostki
Pobierz xiv7 - Dzisiaj w poradnikach odnośnie tel z małym ekranem można przeczytać rzeczy typ...
źródło: comment_1636848035d2vKrhEc2WhNijpBIJpOn7.jpg
  • 4
@xiv7: Moje smartfony z Android'em:
Galaxy s2, Xperia Neo V, Galaxy Note 2 (nadal jest najszerszym), Asus Zenfone 3 Max, Xiaomi Mi9, Xiaomi Mi10T Pro.
Jakoś ja lubię ,,duże" smartfony i mam ogromne kieszenie, więc mi to nie przeszkadza.
Lecz pamiętam jak miałem Galaxy s2 to byłem zszokowany ,,dużym" ekranem.