Wpis z mikrobloga

@pompastic przemówienie morawieckiego w sejmie z czwartku. Nie chcemy pomocy, bo mamy 15 tys funkcjonariuszy straży granicznej, a kasę z unii to chętnie, o ile nie będzie żadnych warunków - tak w skrócie. Odtwórz sobie na YT. Ogólnie to rząd odrzuca pomoc, twierdząc że sobie poradzi
@pompastic ale tu nie ma żadnej wojny, żeby sprzęt militarny wysyłać. Nikt czołgów tam nie wyśle. NATO się skupia na Ukrainie, bo tam Putin przerzuca wojska. Temat budowy był już poruszony i w przyszłym budżecie unijnym ma zostać przekazane 25 milionów euro, w przyszłym tygodniu Anglicy mają przylecieć na rozeznanie jeśli chodzi o szybką budowę (tweet Błaszczaka). Nie chcę za bardzo się rozwijać, bo ciężko w tym ścieku propagandy i lewej i
@MyZy Łukaszenko mówi o Iskanderach, które Rosja może przetransportować w stronę granicy, więc.. Po za tym gdzie ja niby pisałem o czołgach? Nie dopowiadaj sobie czegoś czego w ogóle nie było w mojej wypowiedzi. Bardziej właśnie chodziło mi o jakieś elementy ogrodzenia, termowizje, optykę na ogrodzenie, lub właśnie same finanse na ogrodzenie.
@pompastic ale przecież wojsko ma na tyle wyposażenia żeby przypilnować 300 km granicy, nie potrzeba ściągać tego z zachodu. W magazynie rezerw materiałowych jest wystarczająco materiału, na co ciągnąć płot z zachodu czy termowizje? Takie #!$%@? się na siłę trochę. Jako kraj graniczny NATO i Unii jesteśmy wystarczajaco wyposażeni za wczasu, nikt tego nie przesyła na ostatnią chwilę. Serio takie rzeczy trzeba tłumaczyć?