Wpis z mikrobloga

@janusz_z_czarnolasu: moim zdaniem są 2 możliwe odpowiedzi tutaj i obie są poprawne, przy czym pierwsza jest bardziej ogólna i działałaby gdyby dodać brakujące równania, np 4+7, 5+8, 6+9, 7+10

1. a + b -> a + a*b, w tym wypadku wynik to 96
2. a + b -> a + n*b, gdzie n to numer rzędu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 215
@janusz_z_czarnolasu: Prawidłowe rozwiązanie to 19. Poprostu dwa rozwiązania po środku są błedne i nie mają wpływu na wynik ostatniego. Mam tylko nadzieję, że każdy kto odpowiedział inaczej zrobił to ironicznie.
  • Odpowiedz
Prawidłowe rozwiązanie to 19. Poprostu dwa rozwiązania po środku są błedne i nie mają wpływu na wynik ostatniego. Mam tylko nadzieję, że każdy kto odpowiedział inaczej zrobił to ironicznie.


@TellMe: No nie wiem. W pytaniu jest określenie "odgadnąć" a nie policzyć. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 85
@Blomex: Jeśli odrzucasz matematyczną definicję plusa jako znaku dodawania, dlaczego miałbyś interpretować wartość liczb użytych w tej "zagadce" według zasad matematyki? Może 5 = 88, albo 5 = truskawka lub cokolwiek innego? Jeśli nie na w tym jakiejkolwiek logiki, to każde rozwiązanie może być lub nie być prawidłowe.
  • Odpowiedz
#matematyka #logika


@janusz_z_czarnolasu: no tak średnio bym powiedział xD Ale imo A* B + A to nadal znacznie lepszy kandydat, bo "wynik poprzedniego działania" to już oderwana od jakichkolwiek zasad matematycznych reguła. A tak wystarczy przedefiniować operator dodawania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz